Zimowe Ptakoliczenie

Park Narodowy „Ujście Warty” zaprasza do udziału w Zimowym Ptakoliczeniu! Zachęcamy wszystkich zainteresowanych ptasimi zwyczajami oraz ich podglądaniem do udziału w niedzielnym (31.01.2016 r.) spacerze z przewodnikiem, podczas którego będziemy obserwować oraz liczyć poszczególne gatunki ptaków.

Przewidziana trasa spaceru ma ok. 10 km długości, a jej przejście zajmie ok. 4 godziny. Przebieg trasy będzie obejmował: odcinek wału północnego od Osiedla Warniki, teren PN”UW”, Dąbroszyn i powrót w stronę Osiedla Warniki. Uczestnicy powinni być wyposażeni w lornetki oraz ciepłe ubranie. Park Narodowy „Ujście Warty” udostępni lornetki na czas wycieczki osobom, które ich nie posiadają.

Spacer organizowany jest w ramach Zimowego Ptakoliczenia – ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, do której włącza się także, od 2011 r., Park Narodowy „Ujście Warty”.

W akcji może wziąć udział każdy, kto ma czas i ochotę poznać życie ptaków, które występują w naszym bliskim sąsiedztwie, ale także tych gatunków, które zimą obserwuje się na terenie Parku Narodowego. Jednak należy podkreślić, że cała akcja Zimowego Ptakoliczenia ma na celu przede wszystkim policzenie ptaków, które zimę spędzają w pobliżu osiedli ludzkich.

Do uczestnictwa można się zgłaszać telefonicznie pod nr 95 752 40 26 lub e-mailem na adres edukacja@pnujsciewarty.gov.pl do dnia 28.01.2016 r. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej informacji o akcji Zimowego Ptakoliczenia można znaleźć na stronie www.otop.org.pl

 

Dzień: 31.01.2016 r., Zbiórka: godz. 9.00 przy przepompowni wody w Kostrzynie nad Odrą, na Osiedlu Warniki.

 

Jednocześnie informujemy, że kolejna bezpłatna wycieczka, organizowana przez Park Narodowy „Ujście Warty” odbędzie się 07.02.2016 r., w ramach obchodów Światowego Dnia Mokradeł. Zapisów na wycieczkę można dokonywać również pod podanym nr tel. oraz adresem mailowym.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz