Turniej ligowy piłkarzy ręcznych.

Kolejny turniej ligowy najmłodszych piłkarzy ręcznych już za nami. W niedzielę 14 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół gościliśmy drużyny UKS Miś Gorzów Wlkp., UKS Czarni Żagań oraz UKS Szczypiorniak Zielona Góra. Rozgrywki stały na wysokim poziomie , było dużo walki, emocji i serca zostawionego na parkiecie. I wcale nie chodziło o walentynki , ale o twardą rywalizację sportową.

Już w pierwszym meczu UKS Nukleon spotkał się ze zdecydowanym faworytem całych rozgrywek, drużyną z Gorzowa. Drużyną , która jeszcze nigdy nie doznała w lidze goryczy porażki. Nasi chłopcy w zdecydowanej większości o rok młodsi, wyszli do meczu bardzo zmotywowani. Waleczną grą tak zaskoczyliśmy przeciwnika, że to my objęliśmy prowadzenie i nie ustępowaliśmy rywalowi w żadnym elemencie. Najtrudniej było w obronie , gdzie nasi chłopcy przy dużo gorszych warunkach fizycznych musieli zatrzymać przeciwnika. Po pięciu minutach gry na tablicy widniał remis 4:4. I wtedy nastąpił okres rewelacyjnej gry naszych chłopaków. Cała drużyna funkcjonowała bezbłędnie , realizując założenia taktyczne. Przy obowiązku gry w obronie „każdy swego” byliśmy nie do zatrzymania dla przeciwnika. Z łatwością uwalnialiśmy się od przeciwnika i przy zaangażowaniu całej drużyny wypracowywaliśmy sobie pozycje rzutowe, które zamienialiśmy na bramki. Ten okres gry wygraliśmy 6:1 ustalając wynik do przerwy na 10:5. Na uwagę zasługuje ostatnia akcja , gdzie grając w osłabieniu zdołaliśmy na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy zdobyć efektowną bramkę. Druga połowa przy obronie strefą była dla nas ze względu na warunki fizyczne przeciwnika zdecydowanie trudniejsza. Przy naszym nieprecyzyjnym ataku pozycyjnym , Gorzów zaczął odrabiać straty. Zdobył dwie bramki z rzędu i niebezpiecznie się do nas zbliżył. Odpowiedzieliśmy celnym trafieniem,. Lecz przeciwnik znowu dorzucił dwie bramki. Podjęliśmy walkę i przez pewien okres na bramkę przeciwnika odpowiadaliśmy celnym trafieniem. Niestety w końcówce meczu nie wykorzystaliśmy karnego, dwa razy trafiliśmy w poprzeczkę i przeciwnik na minutę przed końcem meczu doprowadził do remisu 14:14. Nie załamało to naszych chłopaków. Po pięknym rozegraniu piłki zdobyliśmy piętnastą bramkę . Gorzów miał jeszcze 40 sekund na doprowadzenie do remisu ale nasi chłopcy niesieni dopingiem kibiców im na to nie pozwolili. Wielka radość ze zwycięstwa udzieliła się nie tylko zawodnikom. Wygraliśmy 15:14.

W kolejnym meczu z Żaganiem, drużyną również starszą i silniejszą fizycznie było zdecydowanie trudniej. Początek nie zwiastował tak dotkliwej porażki. Zdobyliśmy dwie bramki. Przeciwnik odpowiedział jednym trafieniem. Na kolejne nasze dwa trafienia, Żagań dorzucił jedno. I tak przy wyniku 4:2 wszystko się w naszych zawodnikach zacięło. Dwie proste straty i przeciwnik po kontrach szybko doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej połowy nie zdobyliśmy już żadnej bramki chociaż sytuacji mieliśmy mnóstwo. Trudno zliczyć poprzeczki, słupki czy niecelne rzuty. Uciekała gdzieś motywacja a tak naprawdę pewnie zabrakło również sił . Pierwszy mecz nie był bez znaczenia. Wiele strat z których Żagań wyprowadzał szybki atak i łatwo zdobywał bramki ustalił wynik do przerwy na 10:4. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Znowu nie rzucaliśmy z wypracowanych pozycji . Nawet karne nie zamienialiśmy na bramki. Całe spotkanie przegraliśmy wysoko 16:5. Do ostatniego meczu podeszliśmy już dużo spokojniej. Wreszcie zagraliśmy z drużyną zbliżoną wiekowo. Do rywalizacji z UKS Szczypiorniak z Zielonej Góry na parkiet wyszli zawodnicy Nukleonu mniej doświadczeni. Na ławce odpoczywali ci którzy walczyli w dwóch pierwszych meczach a zmiennicy godnie ich zastąpili. Po ciekawej grze obfitującej w wiele ciekawych zagrań odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 17:4.

Drużyna młodzika młodszego wystąpiła w składzie :

Sienkiewicz Damian, Tadla Patryk, Terażniewski Kacper, Grzelczak Szymon (2), Baszyński Piotr (3), Kościelski Jakub (4), Żylewski Kacper (1), Jabłoński Sebastian (5), Filipowski Mateusz (1), Wróbel Konrad (9), Moczulski Kuba (1), Sulmiński Mateusz (2), Ogorzałek Filip (2), Biskowski Piotr (1), Krajnik Paweł, Miłosz Masłowski (6), trener – Marek Zatylny Pozostałe wyniki spotkań: UKS Gorzów Wlkp. : UKS Czarni Żagań – 20:16, UKS Szczypiorniak Zielona Góra : UKS Gorzów Wlkp. – 5:15 UKS Czarni Żagań : UKS Szczypiorniak Zielona Góra – 18:2

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Kolejny turniej i kolejny progres mojej drużyny. Szczególnie pierwszy mecz z Gorzowem i historyczne zwycięstwo dało nam wszystkim bardzo dużo. To nic , że w konsekwencji w drugim meczu było tak słabo. Popracujemy nad wytrzymałością meczową. Zdaję sobie sprawę ile sił kosztuje przeciwstawienie się na boisku przeciwnikowi starszemu i dużo silniejszemu. Jestem ze swoich zawodników dumny, że podjęli walkę i zagrali szczególnie z Gorzowem tak mądrze taktycznie. Cieszy mnie również fakt, że moi mniej doświadczeni zawodnicy mogli to doświadczenie zdobywać grając ostatni mecz z Zieloną Górą. Grając zresztą tak skutecznie. A tak naprawdę najbardziej jestem zadowolony, że wszystkim moim chłopakom gra w piłkę ręczną sprawia tyle radości. sponsorom : Kostrzyńsko­Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.