Nukleon na podium

Turniejem ligowym 28 lutego w Żaganiu zakończyliśmy rozgrywki najmłodszych piłkarzy ręcznych w sezonie 2015/2016. Drużyna UKS Nukleon spisała się w nich bardzo dobrze zajmując w klasyfikacji końcowej III miejsce. Przed nami uplasowały się drużyny UKS Miś Gorzów Wlkp. i UKS Czarni Żagań. Wyprzedziliśmy UKS Szczypiorniak Zieloną Górę.

Zanim jednak nastąpiło oficjalne zakończenia sezonu w kategorii młodzik młodszy rozegraliśmy ostatni turniej. Już w pierwszym meczu spotkaliśmy się z gospodarzem, drużyną Czarnych Żagań. Od początku mecz był bardzo wyrównany. I chociaż przeciwnik był rok starszy i zdecydowanie o lepszych warunkach fizycznych, nasi zawodnicy zagrali bez kompleksów. Na bramkę przeciwnika odpowiadaliśmy celnym trafieniem. Pierwsza połowa zakończyła się nieznacznym prowadzeniem gospodarzy 6:5. Wynik mógł być dla nas dużo korzystniejszy, gdybyśmy wykorzystali wypracowane pozycje bramkowe. Niestety ze skutecznością nie było najlepiej. I to był główny powód naszej porażki 13:9. Nie wykorzystaliśmy żadnego z czterech karnych oraz wielu dogodnych sytuacji bramkowych. Gra w obronie z silniejszym przeciwnikiem kosztowała naszych chłopaków zbyt wiele sił. Zabrakło ich później w ataku.

Podobnie było w drugim meczu z Gorzowem. Tutaj również starsi zawodnicy przeciwnika i podobny scenariusz. Na 10 minut przed końcem meczu prowadziliśmy wyrównane spotkanie remisując 10:10. Z obu stron kibice oglądali ciekawe widowisko. Drużyna z Gorzowa górowała siłą, my graliśmy kombinacyjnie, wykorzystując technikę. Znowu nie wystarczyło sił i koncentracji do końca spotkania. Całe spotkanie przegraliśmy 19:12 po zdecydowanie przegranej końcówce meczu.

W ostatnim naszym spotkaniu z rówieśnikami z Zielonej Góry, nasi zmiennicy odnieśli zdecydowane zwycięstwo 21:7. Od początku kontrolowali przebieg gry, popisując się efektownymi zagraniami zarówno w obronie jak i w ataku.


Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Sienkiewicz Damian, Tadla Patryk, Terażniewski Kacper, Grzelczak Szymon (6), Baszyński Piotr (4), Kościelski Jakub (4), Żylewski Kacper (5), Jabłoński Sebastian (3), Wróbel Konrad (7), Moczulski Kuba (2), Sulmiński Mateusz (4), Ogorzałek Filip (5), Biskowski Piotr , Gera Fabian (2), Sęsoła Maciej, trener – Marek Zatylny

Pozostałe wyniki spotkań: UKS Gorzów Wlkp. : UKS Czarni Żagań – 16:12,

UKS Szczypiorniak Zielona Góra : UKS Gorzów Wlkp. – 4:26

UKS Czarni Żagań : UKS Szczypiorniak Zielona Góra – 11:6


 

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Jesteśmy po ostatnim turnieju w lidze, czas więc na podsumowania. Jestem zadowolony z postawy moich młodych zawodników. Chociaż przyszło nam walczyć z dwiema drużynami starszymi i bardziej doświadczonymi, moi chłopcy pokazali na boisku charakter. W każdym meczu graliśmy jak równy z równym. Szczególnie wygrana z drużyną z Gorzowa , której w lidze nikt wcześniej nie pokonał budzi uznanie. To bardzo dobry prognostyk przed następnym sezonem, gdzie to my będziemy rocznikiem starszym w tej kategorii wiekowej. Analizując wszystkie mecze, okazaliśmy się drużyną potrafiącą grać kombinacyjnie , wykorzystując technikę indywidualną zawodników. Jestem przekonany, że zdobyte doświadczenie będzie procentować w przyszłym sezonie. Tego życzę drużynie i sobie.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.

Materiały UKS Nukleon

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz