Pierwsze miejsce piłkarzy ręcznych z Gimnazjum nr 1

Dnia 24 lutego 2016 r. w hali Zespołu Szkół odbyła się Powiatowa Spartakiada Młodzieży w piłce ręcznej chłopców. Organizatorem zawodów było Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą.

W turnieju wzięły udział drużyny z 8 gimnazjów naszego powiatu: z Lipek Wielkich, Bogdańca, Witnicy, Kłodawy, Ściechowa, Deszczna i dwie drużyny z Kostrzyna nad Odrą.

Gimnazjum nr 1 w Kostrzynie nad Odrą reprezentowali: M. Lasocki, P. Górecki, S. Krysiński, M. Burzyński, K. Burzyński, K. Kotecki, W. Krajnik, S. Szeląg, D. Stańczak, K. Naumowicz, A. Orbach. Kapitanem zespołu był Kajetan Korzik.

Mecze rozgrywane były w dwóch czterodrużynowych grupach w systemie „każdy z każdym”. Drużyna z Gimnazjum nr 1 rywalizowała w grupie z Witnicą, Deszcznem i Ściechowem.

Po fazie grupowej do półfinałów awansowały dwa Gimnazja z Kostrzyna nad Odrą oraz Gimnazja ze Ściechowa i Lipek Wielkich. W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą dwa kostrzyńskie gimnazja – lepsze okazało się Gimnazjum nr 1. W drugim meczu półfinałowym Gimnazjum ze Ściechowa uległo drużynie z Lipek Wielkich.

W meczu o trzecie miejsce zwyciężyło Gimnazjum nr 2 Kostrzyn nad Odrą, a pierwszą lokatę uzyskało nasze Gimnazjum nr 1.

Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tej imprezy.

Szczególne podziękowania składamy trenerowi UKS ”Nukleon” - panu Markowi Zatylnemu.

 

J. Frieske

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz