Dominacja „ręcznych” Zespołu Szkół

Trzeciego marca w hali Zespołu Szkół odbyła się Powiatowa Spartakiada Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. W zawodach obok gospodarzy, drużyn z Kostrzyna udział wzięły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Witnicy i Kamienia Małego. W walce o mistrzostwo powiatu bezkonkurencyjne okazały się obie reprezentacje Zespołu Szkół z Kostrzyna.

W pierwszym meczu chłopcy z Kostrzyna spotkali się z reprezentacją ZSS z Witnicy. Mecz był bardzo twardy, ale to nasi zawodnicy przeważali w każdym elemencie gry, kończąc spotkanie wygraną 19:4. Drugi mecz do końca był wyrównany. Spotkały się drużyny ZS CSR z Kamienia Małego i ZSS z Witnicy. Nieznacznie lepszą drużyną okazała się Witnica wygrywając 8:7. Wynik mógłby być inny gdyby na 30 sekund przed końcem zawodnik z Kamienia wykorzystał rzut karny. W ostatnim spotkaniu ponownie nasza reprezentacja okazała się zdecydowanie lepsza w konfrontacji z Kamieniem. Wygrana 20:3 przypieczętowała bardzo wyraźną wygraną w turnieju i awans do dalszych rozgrywek w Lubuskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Z jeszcze większą przewagą Powiaty wygrały dziewczęta z Zespołu Szkól. Ich dominacja na boisku była bezsporna. Najpierw rozgromiły 23:0 reprezentację z Witnicy, by chwilę później ograć 15:0 Kamień. Praktycznie w piłce ręcznej tak wysokie wygrane bez straty bramek się nie zdarzają. Poziom naszych dziewcząt był jednak dla pozostałych ekip nieosiągalny. Dobrze to wróży przed kolejnymi rozgrywkami na szczeblu województwa. W ostatnim meczu dziewczęta z Kamienia wygrały 3:0 z Witnicą.

Reprezentacje Zespołu Szkół wystąpiły w składzie:

Chłopcy – Dolot Patryk, Urman Adrian, Leszczyński Igor, Siroń Daniel, Łuczyszyn Adrian, Kotowicz Paweł, Zieliński Mateusz, Zagórowski Dawid, Lewko Bartosz, Kudła Michał, Oleksy Bartosz, Terażniewski Bartosz, Rozenblut Grzegorz, Antoszków Korneliusz.

Dziewczęta - Popławska Magdalena, Lubowicka Hanna, Uluocak Sibel, Marszał Patrycja, Żurawska Angelika, Sabat Natalia, Jagiełło Aleksandra, Śnieżko Urszula, Piekielna Aleksandra.


 

Marek Zatylny


 


 


 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz