Piłkarze ręczni Nukleonu wygrywają

W kolejnym meczu ligowym w kategorii młodzik, zawodnicy Nukleonu rywalizowali z drużyną UKS Spartakus z Zielonej Góry. 5 marca w hali Zespołu Szkół w Kostrzynie nad Odrą byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą , pewnie wygrywając spotkanie 40:14. Kolejne dwa punkty zdobyte w lidze przybliżają nas do udziału w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Nasi zawodnicy wyszli do meczu skoncentrowani i od początku zagrali bardzo skutecznie. Wszystko zaczęło się od dobrej gry w obronie i częstych przechwytów piłki. W ten sposób zaczęliśmy zdobywać łatwe bramki z kontry. Na straży stał również bramkarz, Patryk Ślusarek. Po udanych obronach, precyzyjnie wyprowadzał szybki atak. Festiwal strzelecki otworzył nasz środkowy rozgrywający Dastin Płowiak. Jak się później okazało Dastin w tym dniu praktycznie się nie mylił, zdobywając w całym meczu 18 bramek. Już po ośmiu minutach gry prowadziliśmy 8:0 i zapowiadał się pogrom. W 10 minucie przeciwnikowi udało się pokonać naszego bramkarza i zdobyć pierwszą bramkę. Następne minuty to dalszy popis strzelecki naszych zawodników. Po 20 minutach gry prowadziliśmy 17:2. Przy takim wyniku trener wprowadzał wiele zmian , sprawdzając na poszczególnych pozycjach zmienników. Nie obniżyło to poziomu gry, ale z każdą minutą zawodnicy Spartakusa zaczęli grać coraz lepiej. Pozwoliło to na osiągnięcie wyniku do przerwy 22:5 dla Nukleonu. Druga połowa przebiegała podobnie , chociaż goście zagrali zdecydowanie lepiej. Byli dużo groźniejsi w ataku zmuszając naszych obrońców do większego wysiłku. Do 40 minuty nic to jednak nie zmieniło i w dalszym ciągu pewnie wygrywaliśmy 32:9. Jednak od 42 minuty coś się zacięło w naszym zespole. Przez kolejne 4 minuty to przeciwnik wrzucił nam 5 bramek , tracąc tylko dwie. Na szczęście szybko opanowaliśmy krótką dekoncentrację. Mecz zakończyliśmy czterema celnymi trafieniami, ustalając końcowy wynik na 40 : 14.

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (5), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz (2), Płowiak Dastin (18), Jastrzębski Przemysław (4), Radziukiewicz Miłosz (1), Górecki Patryk, Piekutowski Michał , Stańczak Dominik (2), Burzyński Krzysztof , Orbach Aleksander (1), Korman Piotr (2), Krajnik Wiktor (4), Szeląg Szymon (1), Burzyński Marcin, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Mecz od początku ułożył się po naszej myśli. Cieszy mnie szczególnie dobra obrona i postawa bramkarzy. Konsekwencją tego było dużo gry atakiem szybkim. Każda formacja zaprezentowała się bardzo dobrze, tworząc na boisku dobrze rozumiejącą się drużynę. Mogłem sprawdzić wszystkich zawodników na poszczególnych pozycjach i muszę przyznać , że sprawdzian ten wypadł pozytywnie. Każdy zmiennik wniósł coś dobrego dla drużyny i przyczynił się do wygranej. Przed nami mecze z coraz bardziej wymagającym przeciwnikiem, dlatego tak ważna jest wartościowa „ławka zmienników”.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.