Nukleon nie odpuszcza

Po raz kolejny udowodniliśmy że u siebie jesteśmy drużyną bardzo skuteczną. W tym sezonie grając we własnej hali jesteśmy dla przeciwników nieosiągalni. Podobnie było 13 marca, kiedy podejmując zespół TS Zew Świebodzin odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 37:8.

Od początku mecz ułożył się po naszej myśli. I chociaż po czterech minutach gry na tablicy widniał wynik 1:1, to następne wydarzenia na boisku potwierdziły naszą dominację. Cała nasza drużyna zagrała bardzo uważnie w obronie. Praktycznie przeciwnik do końca meczu nie mógł znaleźć sposobu na jej sforsowanie. Nasi zawodnicy natomiast konsekwentnie wypracowywali sytuacje rzutowe i zamieniali je na bramki. Już w 10 minucie po kolejnych pięciu trafieniach prowadziliśmy 6:1. Praktycznie do końca pierwszej połowy nic się nie zmieniło. Na jedną bramkę Zewu odpowiadaliśmy kilkoma trafieniami. Na przerwę schodziliśmy zasłużenie wygrywając 18:5. Wysoka skuteczność rzutowa, wiele bramek rzuconych po kombinacyjnym rozegraniu stworzyło ciekawe widowisko. Zabrakło może jedynie pełnych emocji z uwagi na jednostronne spotkanie. W drugiej odsłonie zagraliśmy jeszcze bardziej konsekwentnie w obronie . Przez 25 minut gry straciliśmy jedynie trzy bramki. Sami wrzuciliśmy ich 19 ustalając wynik końcowy na 37:8.

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (4), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz , Płowiak Dastin (13), Jastrzębski Przemysław (2), Radziukiewicz Miłosz (3), Górecki Patryk, Piekutowski Michał , Stańczak Dominik (1), Burzyński Krzysztof , Orbach Aleksander , Korman Piotr (7), Krajnik Wiktor (7), Szeląg Szymon , trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Zdecydowanie najlepszy mecz w sezonie. Chociaż wynik tego nie potwierdza, ale graliśmy z drużyną, która prezentuje niezły poziom. Zagraliśmy jednak bardzo dobrze w obronie wytrącając przeciwnikowi wszystkie atuty. Nasza gra w ofensywie również wyglądała dobrze. Każdy zawodnik dobrze wszedł w mecz prezentując wysoką skuteczność. Szczególnie rozegrania zagrały na wysokim poziomie , rzucając bramki z różnych pozycji. Najbardziej cieszy mnie fakt , że nie mieliśmy żadnych przestojów. Przez cały czas tworzyliśmy na boisku dobrze funkcjonującą drużynę, która konsekwentnie realizowała założenia taktyczne. Jest to bardzo istotne przy meczach z drużynami bardziej wymagającymi. A takie mecze nas czekają.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.