Piłkarze ręczni wciąż górą

Młodzicy z Nukleonu kroczą w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem drugiego kwietnia w meczu z UKS Spartakus II z Zielonej Góry wygraliśmy kolejny mecz 38:22. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek wiemy, że zajmiemy w województwie przynajmniej drugie miejsce a to oznacza, że w maju ….. „jedziemy” na ćwierćfinały Mistrzostw Polski.

Początek meczu był dla nas bardzo dobry. Przez pierwsze cztery minuty dominowaliśmy na boisku gospodarzy. Po czterech kolejno zdobytych bramkach wydawało się, że będzie to łatwy mecz. Nic bardziej złudnego . Zawodnicy Spartakusa w piątej minucie zdobyli pierwszą bramkę i zaczęli grać o wiele skuteczniej. Jeszcze w 6 minucie prowadziliśmy 6:3 , by już w dziewiątej na tablicy widniał remis 6:6. Przerwa na życzenie trenera pozwoliła naszym zawodnikom uporządkować poczynania na boisku, szczególnie w obronie. Na szczęście do końca meczu nie przydarzył się nam już dłuższy przestój . Zaczęliśmy grać coraz skuteczniej w obronie i mozolnie wypracowywaliśmy sobie przewagę. W tym okresie na środku rozegrania bardzo mądrze kierował grą Dastin Płowiak. Dużą skutecznością popisywał się również Piotrek Korman , bombardując bramkę rywala z lewego rozegrania. Pozwoliło to naszej drużynie po pierwszej połowie schodzić do szatni przy korzystnym wyniku 17:12. Druga połowa od początku przebiegała pod nasze dyktando. Cała drużyna zaczęła grać bardzo skutecznie. Tym razem na prawym rozegraniu bezbłędnie zaczął grać Wiktor Krajnik. Pozostali nasi zawodnicy również popisywali się wysoką skutecznością. Bramki zdobywali, Przemek Jastrząbski, Olek Orbach, Michał Papiernik, Bartek Gołuch , Michał Piekutowski, czy Dominik Stańczak. Najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku był jednak nasz środkowy rozgrywający Dastin Płowiak. Bezlitośnie wykorzystywał wszystkie błędy przeciwnika i głównie po kontrach zdobywał efektowne bramki. W obronie również zaczęliśmy grać bardziej skutecznie, uszczelniając naszą strefę. Dzięki temu do końca meczu kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku wygrywając całe spotkanie 38:22.

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (2), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz (1) , Płowiak Dastin (12), Jastrzębski Przemysław (3), Górecki Patryk, Piekutowski Michał (1) , Stańczak Dominik (1), Burzyński Krzysztof , Orbach Aleksander (4) , Korman Piotr (5), Krajnik Wiktor (9), Burzyński Marcin, Lasocki Marcin, Kotecki Kacper, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Jestem pełen uznania dla przeciwnika , który szczególnie w pierwszej połowie postawił nam wysoko poprzeczkę. Dzięki temu mój zespół pokazał na boisku charakter. Cieszy przede wszystkim zdecydowane zwycięstwo, ale również postawa moich zawodników. I to postawa w każdym meczu ligowym. Już teraz , na dwie kolejki przed końcem ligi zdobyliśmy awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Dla nas to duży sukces, ale postaramy się ugrać coś więcej. Solidnie trenujemy i będziemy gotowi do podejmowania nowych wyznań.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.