Sukces szczypiornistek Zespołu Szkół

Dziewczęta Zespołu Szkół sprawiły niespodziankę awansując do finałów Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej. W silnie obsadzonym turnieju półfinałowym rozegranym 5 kwietnia w naszej hali sportowej, zajęły drugie miejsce i znalazły się w czwórce najlepszych zespołów województwa.

Do rywalizacji oprócz naszej drużyny przystąpiły zespoły z I LO z Gorzowa, LO ze Świebodzina oraz PZSTi Z ze Świebodzina. Dwa zespoły ze Świebodzina miały w swoich składach dziewczęta grające z powodzeniem w lidze wojewódzkiej, natomiast reprezentacja Gorzowa zawsze prezentowała wysoki poziom. Świadczy o tym fakt , że w kilku letniej rywalizacji jeszcze nigdy z nimi nie wygraliśmy. W pierwszym meczu spotkały się reprezentacje LO z Gorzowa i PZSTiZ ze Świebodzina. Po Bardzo wyrównanym meczu lepsze okazały się dziewczęta ze Świebodzina , wygrywając 9:6. O wyniku zadecydowało kilka kontr przeprowadzonych w końcówce meczu. W kolejnym meczu nasze dziewczęta zagrały z drużyną LO Świebodzin. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Na każdą naszą bramkę przeciwnik odpowiadał celnym trafieniem. Niestety na dwie minuty przed końcem meczu po dwóch kontrowersyjnych decyzjach sędziego przeciwniczki wrzuciły dwie bramki wygrywając mecz 10:8. W trzecim meczu zagrały dwie drużyny ze Świebodzina . Po wygraniu swoich pierwszych meczów , walczyły o wejście do finału. W tym spotkaniu zdecydowanie silniejsza okazała się ekipa z LO wygrywając mecz 15:6 i awansując do finału. Na placu boju pozostały jeszcze trzy drużyny i tylko jedno miejsce w finale wojewódzkim. Do rywalizacji z drużyną z Gorzowa nasze dziewczęta przystąpiły bardzo skoncentrowane. Przy bardzo dobrej obronie i skutecznej grze w ataku przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu . Ani przez chwilę nie byliśmy zagrożeni i pewnie wygraliśmy spotkanie 13:7. W ostatnim meczu spotkaliśmy się z dziewczętami z PZST i Z ze Świebodzina. I chociaż spotkanie decydowało o wejściu do upragnionego finału, nie sparaliżowało to naszych dziewcząt. Pierwszą połowę zagrały rewelacyjnie wygrywając 5:0. W drugiej dorzuciły dwie bramki i na trzy minuty przed końcem prowadziły 7:0. Wtedy przeciwniczki zaczęły odrabiać straty. Dorzuciły cztery bramki ustalając wynik końcowy na 7:4 . Po końcowym gwizdku nasze dziewczęta mogły się cieszyć z awansu do czwórki najlepszych zespołów województwa. Powodem do radości jest również wywalczenie króla strzelców turnieju przez naszą zawodniczkę Hannę Lubowicką. Z 15 trafieniami Hania zdecydowanie była w turnieju najskuteczniejsza. Brawo dziewczęta …. .

Reprezentacja Zespołu Szkół wystąpiła w składzie: Piekielna Aleksandra, Żurawska Angelika, Sabat Natalia (4), Marszał Karolina (1), Grudzień Emilia (2), Popławska Magdalena (1), Lubowicak Hanna (15), Śnieżko Urszula , Marszał Patrycja (2), Jagiełło Aleksandra (2), Zatylny Marek – trener.