Piłkarze ręczni Zespołu Szkół w finale

Tydzień po turnieju dziewcząt awans do finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży walczyli chłopcy Zespołu Szkół. W rywalizacji z reprezentacjami szkół z Gorzowa, Słubic i Świebodzina wypadli bardzo dobrze zajmując w turnieju drugie miejsce. Sukces tym bardziej cenny, że w drużynie nikt na co dzień nie trenuje piłki ręcznej. Dopiero w następnym roku zespół zostanie wzmocniony o zawodników UKS Nukleon.

W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną ze Słubic. Od początku mecz był bardzo zacięty. Po naszych dwóch bramkach przeciwnik zdobył bramkę kontaktową. Rywalizacja się zaostrzyła w wyniku czego po 10 minutach gry dwóch zawodników ze Słubic ujrzało czerwone kartki. Po dłuższej przerwie spotkanie zostało kontynuowane , już w sportowej atmosferze. W rywalizacji na boisku okazaliśmy się drużyną zdecydowanie lepszą, wygrywając spotkanie 14 :7. Tak wysoka wygrana to skutek naszej bardzo dobrej obrony. W drugim spotkaniu ligowcy ze Świebodzina bez trudu ograli reprezentację szkoły z Gorzowa. Po wygranej 20:13 w następnym meczu spotkali się z naszą reprezentacją. W meczu rywalizowały dwie drużyny , które miały na koncie po jednym zwycięstwie. Stawką tego spotkania był awans do finału z pierwszego miejsca. Po bardzo wyrównanej grze ulegliśmy przeciwnikom 8:7. Mecz do końca był bardzo wyrównany i trzymał kibiców w napięciu. Jeszcze na trzy sekundy przed końcem nasz skrzydłowy znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niestety bramkarz okazał się lepszy. Zresztą przez całe spotkanie bronił z bardzo dużą skutecznością i tak naprawdę drużyna ze Świebodzina jemu zawdzięcza wygraną. W kolejnym meczu drużyna ze Słubic niespodziewanie wygrała 9:8 z Gorzowem. Dzięki tej wygranej w walce o drugie miejsce w turnieju dające finał wojewódzki , ponownie spotkaliśmy się ze Słubicami. Początek meczu wyrównany i bramka za bramkę. Znowu zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i dzięki temu zaczęliśmy uzyskiwać przewagę. Do przerwy prowadziliśmy 6:4. Druga połowa to popis naszych chłopaków i coraz większa bezradność przeciwnika. Dzięki temu odnieśliśmy kolejną wysoką wygraną 15:6 awansując do finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Jesteśmy wśród czterech najlepszych szkolnych reprezentacji w województwie i bardzo to cenimy.

Reprezentacja Zespołu Szkół wystąpiła w składzie: Oleksy Bartosz, Terażniewski Bartosz, Siroń Daniel (5), Łuczyszyn Adrian (3), Kotowicz Paweł (1), Lewko Bartosz (1), Rozenblut Grzegorz ( 10), Kudła Michał (5), Leszczyński Igor (5), Urman Adrian (5), Zagórowski Dawid (1), Zieliński Mateusz, Dolot Patryk, Zatylny Marek – trener.