Szczypiornistki Zespołu Szkół w „brązie”

Dziewczęta Zespołu Szkół odniosły sukces, zdobywając w finale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej brązowy medal. Jest to najwyższe osiągnięcie naszych dziewcząt w tej dyscyplinie sportu. Do tej pory zaporą nie do przebycia były drużyny mające w swoich składach zawodniczki ligowe. Tym razem było inaczej. W turnieju w Żaganiu 19 kwietnia , zasłużenie stanęliśmy na najniższym stopniu podium, a mogło być jeszcze lepiej.

W pierwszym meczu o wejście do ścisłego finału zagraliśmy z drużyną gospodarzy z Żagania. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Na naszą bramkę rzuconą ze skrzydła, przeciwniczki odpowiedziały celnym trafieniem. Oba zespoły grały czujnie w obronie, dlatego bramek padło bardzo mało. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 3:3. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Mecz w dalszym ciągu był bardzo zacięty i wyrównany. Na trzy minuty przed końcem przeciwniczki objęły prowadzenie 6:5 i w naszym zespole wkradło się zdenerwowanie. Praktycznie nie zdołaliśmy już zmienić wyniku, chociaż dwukrotnie dziewczęta rzucały mając przed sobą tylko bramkarkę rywali. Przegraliśmy mecz po sportowej walce i przyszło się nam przygotować do walki o brąz. W drugim meczu drużyna ze Świebodzina bez większych problemów ograła Żary 17:12. W walce o trzecie miejsce zagraliśmy z drużyną z Żar. Pierwsze minuty to bramka za bramkę. Po czterech minutach remisowaliśmy 3:3. Wszystkie bramki straciliśmy po rzutach z dystansu. Podwyższenie strefy i bardziej agresywna gra w obronie szybko przyniosły efekt. Pierwszą połowę dziewczęta wygrały 6:4. W drugiej już do końca mecz kontrolowaliśmy mając trzy bramkową przewagę . Cały mecz zakończył się wygraną 11:8. Nasze dziewczęta już tylko mogły cieszyć się z sukcesu. Zostały trzecią drużyną piłki ręcznej w województwie. Brawo.

W ostatnim meczu zdecydowane zwycięstwo nad drużyną z Żagania odniosły zawodniczki ze Świebodzina , zasłużenie zdobywając mistrza województwa.

Reprezentacja Zespołu Szkół wystąpiła w składzie: Piekielna Aleksandra, Żurawska Angelika, Sabat Natalia, Marszał Karolina, Grudzień Emilia, Popławska Magdalena, Lubowicka Hanna, Śnieżko Urszula , Marszał Patrycja, Jagiełło Aleksandra, Uluocak Sibel, Zatylny Marek – trener.