NUKLEON CORAZ SILNIEJSZY

Dwa ostatnie mecze w lidze wojewódzkiej to pokaz siły drużyny młodzika z Nukleonu. Tydzień wcześniej bez większych problemów ograliśmy 33:17 drużynę UKS Czarni Żagań, by w ostatnią sobotę odnieść zwycięstwo nad drużyną z Gorzowa. Szczególnie druga wygrana jest dla nas bardzo cenna. Po bardzo emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu wygraliśmy 27:25 z medalistą Mistrzostw Polski, który wcześniej przez cały sezon nie schodził z boiska pokonany.

W sobotnim meczu faworytem była drużyna z Gorzowa, ale to nasi zawodnicy pokazali charakter. Pierwszą bramkę zdobyli goście po przechwycie piłki i szybkiej kontrze. Ale jak się później okazało, było to jedyne prowadzenie Gorzowa w tej połowie. Szybko zdobyliśmy dwie bramki z rzędu , obejmując prowadzenie. Obie wrzucił Dastin Płowiak ze środka rozegrania. Do 8 minuty na naszą zdobytą bramkę, przeciwnik odpowiadał celnym trafieniem, doprowadzając do remisu. W 9 minucie Piotrek Korman pięknym rzutem z dystansu wyprowadził nasz zespół na dwubramkową przewagę. Zawodnicy Misia przyspieszyli grę starając się zmienić niekorzystny dla siebie rezultat. W ataku szalał Michał Olejniczak. Nasi zawodnicy odpowiedzialni za obronę skutecznie jego powstrzymywali. Szczególnie Michał Moczulski i Olek Orbach robili to bardzo skutecznie. Cała nasza drużyna pracowała w obronie bardzo ambitnie, grając również uważnie w ataku. Pod koniec pierwszej połowy bardzo dobrą skutecznością popisywał się nasz prawy rozgrywający, Wiktor Krajnik. Dzięki bojowej postawie naszych chłopaków schodziliśmy na przerwę z korzystnym wynikiem 15:13. Początek drugiej odsłony to bramka Wiktora i pierwsze trzy bramkowe prowadzenie w meczu. Niestety kolejne minuty przyniosły zawirowania w naszej drużynie. Już w 30 minucie czerwone kartki z wykluczeń ujrzało dwóch naszych podstawowych obrońców, Olek i Michał. Skorzystali na tym przeciwnicy , zdobywając trzy bramki z rzędu i doprowadzając do remisu. Przemeblowanie ustawień w obronie i dobre wejście w mecz zmienników spowodowało , że mecz znowu zaczęliśmy kontrolować. Wychodziliśmy jednak tylko na jedną bramkę przewagi , by później przeciwnik doprowadzał do remisu. Przełomem była 41 minuta, kiedy Gorzów zdobywając dwie bramki wyszedł na prowadzenie. Nie załamało to naszych chłopaków , wręcz przeciwnie, ostatnie 9 minut zagraliśmy rewelacyjnie. Praktycznie wszyscy grali bezbłędnie. Bardzo dobrą zmianę na prawym skrzydle dał Michał Piekutowski a Dastin Płowiak tak pokierował drużyną, że na efekty nie trzeba było długo czekać. Pięć zdobytych bramek, przy tylko jednej straconej i na dwie minuty przed końcem prowadziliśmy 26:23. Już wszyscy wiedzieli, że tego meczu przegrać nie możemy. Gorzów wrzucił jeszcze dwie bramki z rzutów karnych, my dorzuciliśmy bramkę z gry , ostatecznie wygrywając spotkanie 27:25. Po meczu była radość i świadomość że tworzymy nową historię w klubie. Brawo... .

Drużyna młodzika wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (2), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz (1) , Płowiak Dastin (9), Górecki Patryk, Piekutowski Michał (2) , Orbach Aleksander , Korman Piotr (5), Krajnik Wiktor (8), Lasocki Marcin, Moczulski Michał, Radziukiewicz Miłosz, Szeląg Szymon, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Ostatni mecz w lidze i to z drużyną z którą jeszcze nigdy nie wygraliśmy był dla nas testem naszej wartości. Przygotowywaliśmy się do niego taktycznie i mentalnie. Każdy z nas był świadomy, że wynik nic nie zmieni w klasyfikacji końcowej rozgrywek, ale w perspektywie Mistrzostw Polski jest bardzo istotny. Myślę że jestem wymagający wobec swoich zawodników i zawsze po meczach zwracam uwagę na błędy. Tym razem błędów nie było. Skupię się zatem na przeanalizowaniu tego co było dobre. Praktycznie cała drużyna zrealizowała założenia taktyczne i zostawiła na boisku „całe serce”. Jestem podbudowany postawą wszystkich zawodników.. Duża praca w obronie i kombinacyjna gra w ataku przyniosła zamierzony efekt. Przed nami podobne a może trudniejsze mecze w Mistrzostwach Polski. Wierzę, że w nich zaprezentujemy się równie skutecznie.

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.

Klasyfikacja końcowa ligi wojewódzkiej w sezonie 2015/2016 - „młodzik”.