„Czwórki” pokonały lidera!

W ubiegłą sobotę Młodziki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” zanotowały kolejną ligową wygraną. Zdobycz punktowa tym cenniejsza, iż wywalczona u lidera rozgrywek w Karninie.

Podopieczni trenera Kuśnierczaka po ciekawym, emocjonującym spotkaniu pokonali Piasta Karnin 1 – 0. Była to pierwsza porażka faworytów grupy, którzy w chwili obecnej mają już tylko dwa punkty przewagi nad piłkarzami „Czwórek” w tabeli grupy mistrzowskiej. Oba zespoły do meczu przystąpiły bardzo skoncentrowane. Dla Kostrzynian mecz był z gatunku tych za sześć punktów – gospodarze w przypadku wygranej mieliby otwartą drogę do tytułu Mistrza Okręgu. Od pierwszego gwizdka grę prowadziła drużyna Piasta. „Czwórki” potrzebowały czasu aby dostosować się do kombinacyjnej gry gospodarzy. Piast grał piłką, wymieniał dużą ilością podań. Z minuty na minutę mecz stawał się jednak co raz to bardziej wyrównany z uwagi na lepszą grę Kostrzynian. Młodziki trenera Kuśnierczaka dobrą grą w defensywie oraz środku pola zaczęły skutecznie dezorganizować grę gospodarzy stwarzając sobie okazje do zdobycia gola. Po jednej ze składnych akcji „Czwórek” wyprowadzeniu piłki na skrzydło i szybkim dośrodkowaniu w pole karne młody napastnik z Kostrzyna technicznym strzałem uzyskał prowadzenie dla UKS-u. Radość była wielka, Hubert Karpicki utonął w uściskach kolegów z drużyny. Piast grał ambitnie do końca spotkania ale tego dnia nie znalazł sposobu na rozmontowanie dobrze zorganizowanej drużyny trenera Kuśnierczaka.

Końcowy gwizdek sędziego oznajmił, iż walka o tytuł Mistrza będzie się toczyć do ostatniej ligowej kolejki kiedy to drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” w spotkaniu rewanżowym podejmie zespół Piasta Karnin.

Gratulujemy młodym piłkarzom oraz trenerowi!