Onko Rejs 2016 – Granicami Polski

W niedzielę 21 sierpnia w kostrzyńskim Parku Miejskim 10-osobowa grupa piechurów rozpoczęła pierwszą edycję Onko Rejs – Granicami Polski. W ciągu 7 dni uczestnicy przejdą trasę od Kostrzyna nad Odrą do Gubina. Marsz ma na celu m.in. promowanie profilaktyki zdrowotnej i wczesnych badań, które pozwolą wykryć choroby nowotworowe.

Organizatorzy Onko Rejsu – Granicami Polski poprzez akcję chcą zachęcić wszystkich zainteresowanych,  tych   zdrowych,   tych   w   trakcie   leczenia   i   tych, którzy zakończyli już leczenie do aktywności. Ponadto chcą pokazać, że można żyć   z   chorobą   i   dokonywać   rzeczy, które   nie   są   łatwe   nawet   dla   w pełni   zdrowego   człowieka,   że   można   pokonywać   własne   słabości, chorobę i czerpać radość z każdego dnia. Jest to pierwsza edycja Onko Rejsu na lądzie. Dotychczas przedsięwzięcie odbywało się w formie rejsu po Morzu Bałtyckim. Podobnie jak wersja lądowa członkowie załogi statku tworzą osoby, które wygrywają walkę z rakiem. W akcji Onko Rejs – Granicami Polski bierze udział ponad 30 grup. W przyszłym roku planowana jest trasa Kostrzyn-Szczecin.

- Chcemy    zwrócić    uwagę    wszystkich    ludzi    na    wagę    profilaktyki    i zaakcentować,   że badania   i   wczesne   wykrycie   raka   daje   szansę   na 100%   wyleczenie.   W  drugiej   połowie sierpnia,   planujemy   aby   34   grupy,   w ciągu    7    dni,    przeszły    około    100    km    odcinki i    w   ten    sposób zamierzamy       okrążyć       całą       Polskę – powiedział koordynator lubuskiego projektu Adam Poholski.

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz