Kapitalne otwarcie sezonu "Czwórek"

Efektowne wejście w ligowy sezon 2016\2017 zanotowały drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego "Czwórka". W inaugurujących rundę jesienną pojedynkach młodzi kostrzynianie potwierdzili wysoką dyspozycję sportową zdobywając pokaźną ilość ligowych punktów.

"Sezon ligowy dopiero wystartował, cieszą nas bardzo wyniki naszych piłkarzy ale największą radością jest dla Nas wysoka frekwencja na treningach oraz entuzjazm z jakim do zajęć podchodzą nasi podopieczni - powiedział Prezes Stowarzyszenia Arkadiusz Kozieł - To będzie dla Nas trudny sezon. We wszystkich kategoriach wiekowych bronimy tytułu Mistrza a drużyn aspirujących do Korony jest co najmniej kilka. Staramy się nie wywierać presji na piłkarzach oraz trenerach. Wzorem sezonów ubiegłych stawiamy na uśmiech dzieci i pozytywną atmosferę wokół "Czwórkowych" drużyn - wyniki przyjdą same, jestem przekonany”.

Najstarsi "Czwórkowi" ligowcy walczący w kategorii Młodzik rozpoczęli sezon meczem z zespołem Polonii Słubice. Kostrzynianie byli blisko wywiezienia punktu z trudnego terenu jednak porażka na inauguracje stała się faktem. Przebudowana drużyna trenera Bułgajewskiego pozostawiła po sobie jednak bardzo dobre wrażenie i pomimo nieznacznej porażki z optymizmem patrzyliśmy na kolejne ligowe rundy. Ambitni chłopcy rocznika 2005 wsparci kilkoma graczami roczników 2004 oraz 2006 swoje zaangażowanie przekuli w wynik już w kolejnych dwóch spotkaniach. Najpierw ograli zespół z Sulęcina 4-1 by po kilku dniach odnieść efektowne zwycięstwo nad zespołem z Ośna Lubuskiego 13-2. W opinii trenera zespół z meczu na mecz prezentuje co raz to lepsze zgranie a fakt, iż dla większości naszych młodych piłkarzy jest to skuteczna rywalizacja ze starszymi o rok przeciwnikami pozwala odważnie patrzeć w sportową przyszłość "Czwórkowych" Młodzików.

W dotychczasowych meczach drużyna UKS "Czwórka" Młodzik wystąpiła w składzie: Granos Kacper, Pych Fabian, Kornel Słowiński, Oskar Milczarek, Hubert Wąsiel, Cyprian Dagil, Mikołaj Hipsz, Jakub Dąbrowski, Hubert Pacelt, Marek Raczykowski, Jakub Gawlik, Sokołowski Krystian, Stępień Michał, Bułgajewski Krystian, Kościukiewicz Kamil, Wieliczko Bartosz

Drużyna Orlika trenera Adama Bogdańskiego zmagania ligowe rozpoczęła od turnieju w Witnicy. W konfrontacji z mocnymi drużynami ze Słubic, Rzepina, Sulęcina, Witnicy oraz Celulozy Kostrzyn nasi piłkarze odnieśli trzy zwycięstwa oraz dwa remisy. Na 15 możliwych punktów "Czwórki" do ligowej tabeli dopisały 11. Trener Bogdański mający w składzie chłopców rocznika 2006 oraz Mistrzów Województwa rocznika 2007 był zadowolony z wyników inaugurującego sezon turnieju w Witnicy stwierdził jednak, że w zespole tkwią jeszcze duże rezerwy i kilka dobrze przepracowanych treningów sprawi, że chłopcy wejdą w rytm zbliżony do prezentowanego w jakże udanym sezonie 2015\2016.

Drużyna UKS "Czwórka" Orlik I: Kamil Szczerba, Kamil Kościukiewicz, Hubert Górecki, Kamil Maj, Wieliczko Bartosz, Sikorski Kacper, Aleksander Wnuk, Czapłon Fabian, Alan Krysiński, Łukasz Lencewicz, Krystian Bułgajewski, Michał Stępień.

W kategorii Żak "Czwórkową" drużynę prowadzi trener Norbert Grabarski. Zgrany zespół piłkarzy urodzonych w latach 2008-2009 sprawił nam wiele radości będąc niepokonaną drużyną pierwszego ligowego turnieju w Kostrzynie. Drużyna Żaka I efektownie pokonała rówieśników Celulozy Kostrzyn, Stali Sulęcin oraz Polonii Słubice. W meczu z faworytem grupy zespołem Ilanki Rzepin nasi piłkarze pokazali, iż wakacyjne treningi przyniosły zamierzony efekt. Remis 2-2 po emocjonującym meczu stawia naszych chłopców w gronie zespołów walczących o awans do grupy mistrzowskiej. Trener Grabarski chwalił najmłodszych "Czwórkowych" ligowców za boiskową dyscyplinę i mądrą grę piłką ale nade wszystko za uśmiech towarzyszący naszym dzielnym piłkarzom w trakcie sportowej rywalizacji.

Drużyna UKS "Czwórka" Żak I w Kostrzynie zagrała w składzie: Antoni Detmer, Adam Dzierżawski, Konrad Wasiuk, Kornel Kruszakin, Patryk Rachela, Sieniuć Filip, Mikołaj Dubicki, Snopek Wojciech, Oskar Masiarz, Antoni Pilecki, Oskar Dybka, Jakub Baś, Olaf Lichwa.

W najbliższych dniach zmagania w lidze terenowej rozpoczną drużyny Orlika II oraz Żaka II. Wszystkim piłkarzom życzymy wielu pozytywnych emocji związanych z rozgrywkami ligowymi! Mieszkańców Kostrzyna zapraszamy do wspólnego kibicowania!


 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz