Inwestycja za ponad 300 mln zł

Firma branży papierniczej ICT Poland Sp. z o.o. do końca 2017 r. zamierza zainwestwać w swoją fabrykę w Kostrzynie nad Odrą ponad 301 mln zł – poinformował dyr. marketingu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Andrzej Kail. Spółka zmierza rozbudować i zmodernizować infrastrukturę produkcyjną, co stworzy kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

 

 Firma planuje m.in. kupić nowe maszyny i linie przetwórcze, powiększyć magazyny i unowocześnić instalacje wodne, ściekowe oraz zaplecze IT (technologia informacyjna). Inwestycja będzie finansowana w 20 proc. ze środków własnych i w 80 proc. z kredytu bankowego. Efektem planowanych nakładów ma być m.in. podniesienie jakości produkowanych wyrobów, poszerzenie oferty o nowe produkty i uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców. Zakończenie inwestycji jest planowane na koniec 2017 r.; ma ona stworzyć 50 nowych miejsc pracy. Kompleks produkcyjny ICT Poland jest jednym z najnowocześniejszych i największych na świecie zintegrowanych zakładów produkcji przetwarzania bibułki higienicznej. Produkcję w Kostrzynie nad Odrą ICT rozpoczęła jesienią w 1999 roku.

 

 Zakład jest w pełni zautomatyzowany i skomputeryzowany. Posiada dwie maszyny papiernicze produkujące wstęgę papieru o szerokości ok. 5,5 m i największą na świecie maszynę przetwarzającą. ICT Poland jest spółką należąca do włoskiej ICT Group, znanej na rynku z marki "Foxy", która posiada swoje zakłady (spółki) także w Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii. K-SSSE została utworzona w 1997 roku, jest spółką akcyjną z udziałem Skarbu Państwa i samorządów lokalnych z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą. Obecnie zajmuje ponad 1,7 tys. ha i jest zlokalizowana w 42 miejscowościach w woj.: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. Wysokość inwestycji poniesionych dotychczas przez firmy w tej strefie szacowana jest na 5,3 mld zł. Łącznie zatrudniają one ponad 23 tys. osób m.in. w branżach samochodowej, papierniczej, maszynowej i spożywczej. Dominują inwestorzy polscy i niemieccy, pozostali reprezentują kilkanaście innych krajów Europy Zachodniej i świata. Łącznie w strefie działa ponad 100 firm. Nakłady inwestycyjne wynikające z nowych zezwoleń na działalność gospodarczą, wydanych w tym roku przez KSSSE, wynoszą 1,2 mld zł.

PAP


 


 

Dodaj komentarz