Wciąż niepokonani

Drugi mecz w lidze „młodzików młodszych” , drugie efektowne zwycięstwo. Najmłodsza drużyna w lidze wciąż niepokonana. I chociaż najtrudniejsze mecze przed nami, wszyscy w klubie cieszą się obecnymi sukcesami. Tym razem gościliśmy drużynę UKS Szczypiorniak z Zielonej Góry, pewnie wygrywając spotkanie 24:12.

Od pierwszych minut uzyskaliśmy wyraźną przewagę. Grając najsilniejszym składem potrzebowaliśmy czterech minut aby prowadzić 6:0. W piątej minucie przeciwnik rzucił pierwszą bramkę. Obraz gry się nie zmienił nawet wtedy, gdy na środku rozegrania najbardziej doświadczonego Michała Papiernika zastąpił młodziutki Miłosz Masłowski. Do 8 minuty prowadziliśmy aż 9:1 dominując na boisku w każdym elemencie gry. I wtedy przyszła kolej na najmłodszych. Naprzeciwko zawodnikom z Zielonej Góry z rocznika 2002 i 2003 stanęli nasi zawodnicy z rocznika 2004. Na początku, trochę z rozpędu nasi gracze zdobyli kolejne trzy bramki powiększając przewagę do wyniku 12:1. Od 15 minuty do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy rzucając 4 bramki i zmniejszając stratę do 12:5. Odpowiedzieliśmy jedną bramką, by chwilę później stracić kolejne dwie. I tak po pierwszej połowie schodziliśmy z parkietu wygrywając 13:7.

Druga połowa miała podobny przebieg. Najpierw w silniejszym składzie grając w obronie strefą 5:1, przez pierwsze 10 minut rzuciliśmy 7 bramek tracąc tylko jedną. Kolejne dziesięć na boisku walczyli najmłodsi w zespole. Przy bardzo ambitnej grze zdołaliśmy dorzucić cztery bramki tracąc pięć i ustalając wynik końcowy na 24:12.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie : Papiernik Michał (6), Moczulski Michał , Filipowski Mateusz, Radziukiewicz Miłosz (8), Piekutowski Michał (4), Wróbel Konrad (3), Masłowski Miłosz (1), Szeląg Szymon (1), Burzyński Krzysztof, Gera Fabian, Krajnik Paweł (1), Baszyński Piotr, Grzelczak Szymon, Nowak Konrad, Stańczak Dominik, Terażniewski Kacper, trener – Marek Zatylny.

0

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Ten mecz nie dostarczył tylu emocji jak pierwszy mecz w lidze. Był jednak dla nas bardzo ważny. Po pierwsze utwierdził mnie że mam bardzo dobrych zawodników z rocznika 2002, po drugie najmłodsi zawodnicy nabrali doświadczenia przebywając na boisku bardzo długo. A przede wszystkim po dobrej grze zdobyliśmy komplet punktów umacniając się na pozycji lidera w województwie. Szczególnie cieszy mnie możliwość zdobywania doświadczenia przez moich czwartoklasistów. Dla nich tak naprawdę liga rozpocznie się dopiero w następnym sezonie. Pewnie obecne mecze w przyszłym sezonie będą procentowały.

Wszystkim moim zawodnikom należą się słowa uznania . Znowu byli drużyną, która bardzo dobrze funkcjonowała na boisku. Jak zwykle na wysokości zadania stanęli kibice, stwarzając sportową atmosferę zawodów. Dziękuję Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., za pomoc i sponsoring”.