Miasto dla mieszkańców

Nie jest sztuką stworzyć listę wyborczą i wystartować z przypadkowymi ludźmi w wyborach samorządowych. Sztuką jest stworzenie listy, w której dominują młodzi ludzie z logicznym i przemyślanym programem. Kostrzyńska lista SLD Lewica Razem jest „najmłodszą” listą kandydatów ubiegających się do Rady Miasta, powiatu i sejmiku wojewódzkiego, ze średnią wieku wynoszącą 42 lat. W przeważającej części tworzą ją mieszkańcy nie związani z polityką, dla których będą to pierwsze wybory w ich życiu. Jest to bardzo ważne, gdyż nie są związani z żadnymi „układami” politycznymi i nic ich nie powstrzyma przed forsowaniem nowoczesnych pomysłów dotyczących rozwoju miasta. W większości jest to lista ludzi, którzy wszystko co osiągnęli zawdzięczają własnej pracy, wykształceniu, konsekwencji i zaangażowaniu. Listę tworzą ludzie aktywni zawodowo, często prowadzący własną działalność gospodarczą, którzy potrafią odróżnić rzeczywistość lokalnych urzędników od rzeczywistości zwykłych mieszkańców miasta.

Każdy z nas jest przekonany, że mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą potrzebują kilku istotnych przedsięwzięć. Pierwszą z nich jest budowa „olimpijskiego” basenu. Nie potrzebujemy wodnych Aqua Parków za kilkadziesiąt milionów złotych, tylko obiektu, na którym nasze dzieci nauczą się pływać. Najprawdopodobniej inwestycję będziemy musieli przeprowadzić za własne środki, gdyż przyszłe środki unijne nie będą przeznaczane na tego rodzaju projekty. Dlatego tak ważne jest zrozumienie w przyszłej Radzie Miasta dla tej koncepcji. Drugim bardzo istotnym elementem jest zmotywowanie miejskich instytucji do przywrócenia Dni Kostrzyna. Dziś posiadamy piękną infrastrukturę do zorganizowania imprez masowych przy Amfiteatrze, która jest praktycznie niewykorzystywana. Nie przekonuje nas argumentacja, że w zamian kostrzyńskiego święta mamy Woodstock. Są to dwie zupełnie różne wydarzenia, które doskonale mogłyby się uzupełniać. Duża część naszego komitetu to młodzi rodzice, dla których informacja, że miejski żłobek przyjmuje 12 dzieci, a dla ponad 40 nie było miejsca jest bulwersująca. Za kilka lat nasze dzieci będą dojeżdżały do szkół podstawowych i gimnazjów. Bez dobrej i bezpiecznej komunikacji miejskiej dzieci i osoby starsze będą miały problem z dotarciem do szkół czy szpitala. Są to ważne sprawy dla mieszkańców, które możemy wspólnie rozwiązać w bardzo szybkim czasie. Wierzymy, że miasto otworzy się w końcu na potrzeby swoich mieszkańców.

W Wyborach Samorządowych 2014 listę wyborczą KKW SLD Lewica Razem popierają m.in. takie organizacje jak: Związek Nauczycielstwa Polskiego, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów oraz Polski Związek Działkowców.

 

 

Materiały KKW SLD Lewica Razem

 

 

Dodaj komentarz