Szczypiorniści Nukleonu w grze

Miniony weekend był pracowity dla piłkarzy ręcznych Nukleonu. W niedzielę 23 października nasi najstarsi zawodnicy zagrali w juniorze młodszym u siebie z drużyną z Gorzowa Wlkp. . W tym samym czasie debiutowali najmłodsi w turnieju ligowym w Świebodzinie. I chociaż sportowo nie osiągnęliśmy wiele , w obu przypadkach powalczyliśmy.

Przed trudnym zadaniem stanęli nasi juniorzy młodsi. Drużyna z Gorzowa jest utytułowana i bardzo doświadczona. Dla nas to był pierwszy mecz w kategorii junior młodszy. Praktycznie od tej kategorii zaczyna się „dorosła” piłka ręczna. Początek meczu wskazywał że będzie on do końca emocjonujący. Do 12 minuty na naszą rzuconą bramkę przeciwnik odpowiadał celnym trafieniem. Od wyniku 6:6 coś się zacięło w naszym zespole. Nie ustrzegliśmy się wielu błędów własnych z których „poszły” kontry i łatwe bramki dla Gorzowa. Na domiar złego sędziowie w tym meczu nie byli dla nas łaskawi. W całym spotkaniu dziewięciokrotnie wykluczali naszych zawodników na dwie minuty przy trzech karach dla Gorzowa. Podyktowali również 9 karnych na korzyść przeciwników , przy trzech dla nas. Efektem tych zdarzeń była przegrana przez nas pierwsza połowa meczu aż 19:11. Tak wysoki wynik nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. Druga połowa meczu to już zdecydowanie uważniejsza gra z naszej strony. Nie popełnialiśmy błędów własnych i nie narażaliśmy się na kontry. Zagraliśmy bardzo dobrze i twardo w obronie . Dzięki temu Gorzów w drugiej części rzucił tylko sześć bramek z gry. Niestety sześć kolejnych zdobyli z rzutów karnych i wolnych. Sędziowie konsekwentnie karali nas wykluczeniami i karnymi. Mimo to walka naszych zawodników do końcowego gwizdka pozwoliła nam odrobić dwie bramki z pierwszej połowy i ustalić wynik końcowy na 31:25 na korzyść Gorzowa.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (1), Ślusarek Patryk , Gołuch Bartosz , Płowiak Dastin (10), Korman Piotr (4), Krajnik Wiktor (7), Jastrzębski Przemysław (3), Niewinowski Beniamin, Radziukiewicz Miłosz, Lasocki Marcin, Naumowicz Kacper, Piekutowski Michał, Szeląg Szymon, Moczulski Michał, Kotecki Kacper, Orbach Aleksander, trener – Marek Zatylny.

 

Najmłodsi zawodnicy Nukleonu w tym samym czasie co juniorzy młodsi grali w turnieju ligowym w Świebodzinie. Chłopcy w roczniku 2005-2007 byli najmłodszą drużyną rozgrywek ligowych . Tylko Kuba Moczulski , kapitan drużyny brał udział w lidze w poprzednim sezonie. Dla pozostałych był to pierwszy turniej w życiu. W kategorii młodzika młodszego rywalizujemy w województwie w dwóch grupach po cztery zespoły. Właśnie w pierwszej grupie grał nasz Nukleon II. W drugiej grupie reprezentowała nas będzie drużyna Nukleonu I . Drużyna starsza, mająca duże doświadczenie w lidze. Ale ich pierwszy turniej rozegrany zostanie dopiero w listopadzie. Nasi debiutanci mogą swój pierwszy turniej uznać za bardzo udany. W trzech rozegranych meczach pokazali na boisku charakter i ducha walki. Wygrali jeden mecz, ulegając po walce w dwóch następnych. Zdobyte doświadczenie pozwoli naszej młodej drużynie na skuteczną rywalizację w następnych turniejach.

Wyniki meczów Turnieju Ligowego:

UKS Nukleon II – TS Zew Świebodzin I : 10:14,

UKS Nukleon II – UKS Czarni Żagań : 6:17,

UKS Nukleon II – TS Zew Świebodzin III : 12:11,

TS Zew Świebodzin III – UKS Czarni Żagań : 3:8,

TS Zew Świebodzin III - TS Zew Świebodzin I : 10:18,

TS Zew Świebodzin I – UKS Czarni Żagań : 12:6

 

Drużyna UKS Nukleon II wystąpiła w składzie :

Hubert Łankowski, Mateusz Machowiak, Michał Starszuk (10), Szymon Sulik, Kacper Pieprzka, Hubert Niewinowski (1), Dawid Stachowski, Remigiusz Marszałek (7), Igor Tadla, Filip Bihuniak, Jakub Madziak (1), Kamil Niewęgłowski, Krystian Sieczkowski, Kuba Moczulski (4), Maksymilian Głuszko (5), trener – Krzysztof Trzciński.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Pracowity weekend dla Nukleonu. Pierwszy mecz w lidze w kategorii juniora młodszego przebiegł nie po naszej myśli. W pierwszej połowie zabrakło nam koncentracji. Aż trzynaście błędów własnych ustaliło niekorzystny wynik meczu do przerwy. Straty ośmiu bramek nie zdołaliśmy już odrobić. Niestety stało się tradycją, że sędziowie nie są dla nas łaskawi . Cieszy mnie fakt bardzo dobrej gry w obronie , szczególnie w drugiej połowie. Tym bardziej że często graliśmy ją w osłabieniu. Pozwolenie takiemu przeciwnikowi jak Miś Gorzów na wrzucenie przez trzydzieści minut tylko sześciu bramek z „gry” to świetny wynik. Ważne że ostatnie dziesięć minut spotkania również należało do nas. W perspektywie kolejnych spotkań w lidze jestem dobrej myśli. Dziękuję chłopakom za waleczność i walkę do końca. Na słowa uznania zasługują nasi najmłodsi zawodnicy. Udany debiut w lidze i zdobyte doświadczenie będzie procentowało w dalszych rozgrywkach. Jestem o tym przekonany.”

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.

 

Materiały UKS Nukleon

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz