Młodzicy Nukleonu Znowu Górą

Kolejny bardzo dobry mecz młodzików, tym razem z drużyną UKS Bachus I z Zielonej Góry. W sobotę 5 listopada w hali Zespołu Szkół nasi chłopcy od początku kontrolowali spotkanie pewnie wygrywając 34:18. Dzięki wygranej umocniliśmy się na pozycji lidera rozgrywek ligowych.

Od pierwszych minut nasza drużyna realizowała założenia taktyczne trenera. Przeciwnik przewyższał nas warunkami fizycznymi lecz zdołaliśmy to zniwelować wyszkoleniem technicznym. Pierwsze dwie bramki zdobyliśmy w ataku pozycyjnym , po zagraniu umownym. Dzięki temu na czystych pozycjach rzutowych znaleźli się nasi rozgrywający Miłosz i Michał. Obaj wykorzystali swoje sytuacje zdobywając bramki. Dopiero w czwartej minucie Bachus celnie trafił rzutem z dystansu. Kolejne trzy bramki padły naszym łupem i w 8 minucie wyszliśmy na prowadzenie 5:1. W dziewiątej minucie doszło do niepotrzebnego faulu naszego bramkarza na przeciwniku za który ujrzał czerwony kartonik. Między słupkami musiał stanąć o dwa lata młodszy , drugi bramkarz Damian. Bachus poczuł swoją szansę i zaczął rzucać z dystansu. Mecz się wyrównał. Przez pięć minut na każdą naszą bramkę przeciwnik odpowiadał celnym trafieniem. Pierwsze dwie interwencje naszego młodziutkiego bramkarza były niepewne, ale kiedy następną piłkę wybronił, uwierzył w swoje możliwości. Do końca meczu bronił przy bardzo dużej skuteczności, popisując się rewelacyjnymi interwencjami. Pomogli mu w tym obrońcy, którzy uszczelnili strefę, nie dopuszczając Bachusa do czystych pozycji rzutowych. Po 25 minutach gry schodziliśmy na przerwę wygrywając 17:11.

Druga odsłona meczu pokazała jeszcze większą przewagę naszego zespołu. Podkręciliśmy tempo a w drużynie z Zielonej Góry można było zauważyć ubytek sił. Tak jak w pierwszej połowie bramki zdobywaliśmy po ataku pozycyjnym , tak w drugiej coraz częściej graliśmy atak szybki. Rewelacyjnie zagrali w tym czasie nasi skrzydłowi Szymon i Michał zdobywając wiele bramek. Do końcowego sukcesu dołożyli się również młodsi zawodnicy. Kiedy zmieniali tych bardziej doświadczonych, poziom gry w naszej drużynie utrzymywał się na tym samym poziomie. Drugą połową wygraliśmy 17:7 ustalając wynik końcowy na 34:18.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (6), Radziukiewicz Miłosz (9), Piekutowski Michał (10), Szeląg Szymon (3), Moczulski Michał (4), Kotecki Kacper, Stańczak Dominik, Grzelczak Szymon, Sulik Jakub, Burzyński Krzysztof, Sulmiński Mateusz (1), Biskowski Piotr, Jabłoński Sebastian (1), Sęsoła Maciej, Fechner Kordian, Sienkiewicz Damian, trener – Marek Zatylny, Jarosław Frieske.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Bardzo dobry i mądrze taktycznie rozegrany mecz. Szybko zniwelowaliśmy przewagę warunków fizycznych przeciwnika narzucając im nasz styl gry. Szczególnie dobrze zagraliśmy w obronie co wcale nie było łatwe przy tak wysokich i silnych zawodnikach Bachusa. Bardzo mnie cieszy postawa młodego bramkarza Damiana. Przy współpracy z obroną zagrał rewelacyjne zawody przy prawie 50% skuteczności. Cały zespół zasługuje na pochwałę za realizację założeń taktycznych. Jest to istotne przed kolejnym meczem 19 listopada z TS Zew Świebodzin. Obecnie to obok nas jedyny zespół z kompletem punków w rozgrywkach ligowych. Po trzech kolejkach wygrywamy z Zewem jedynie większą ilością zdobytych bramek. Zwycięzca zatem najbliższego spotkania zostanie samodzielnym liderem rozgrywek.”

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.