PRACOWITY WEEKEND NUKLEONU

W miniony weekend piłkarze ręczni Nukleonu rozegrali aż cztery mecze ligowe. W sobotę juniorzy młodsi grali w Zielonej Górze z miejscowym Szczypiorniakiem , a w niedzielę również w Zielonej Górze młodzik młodszy rozegrał trzy mecze w turnieju ligowym.

Sobotnie spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Pierwszych sześć minut to bramka za bramkę do wyniku 3:3. Kolejne dwie bramki padły po naszych rzutach . Korzystny wynik nie utrzymał się długo . Już w 14 minucie Szczypiorniak doprowadził do wyrównania 6:6. Obie drużyny prezentowały się bardzo dobrze w obronie , grając szczelną strefą. Bramki padały głównie po indywidualnych zagraniach zawodników obu drużyn. Gra na remis trwała do 23 minuty kiedy na tablicy widniał wynik 12:12. Kolejne cztery minuty to bardzo skuteczna gra z naszej strony i cztery rzucone bramki bez żadnej straty. Niestety wynik 16:12 nie utrzymał się długo. Wkradło się trochę chaosu w nasze szeregi i na przerwę schodziliśmy tylko z jedną bramką przewagi 16:15. Druga odsłona nic w grze nie zmieniła. Gra była cały czas na remis aż do 48 minuty. Niestety w kolejnych czterech minutach mieliśmy przestój ,który przeciwnik wykorzystał rzucając nam cztery bramki. Poderwaliśmy się do odrabiania strat, ale presja upływającego czasu i reakcja kibiców drużyny Szczypiorniaka wprowadziła w nasze szeregi nerwowość. Nawet trzy kontry i rzuty w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zamieniliśmy na bramki. Przegraliśmy spotkanie 31:28 ale schodziliśmy z parkietu z podniesioną głową. W tym meczu dosłownie do końcowego wyniku przyczynił się „ósmy zawodnik” czyli kibice. Już teraz myślimy o meczu rewanżowym w którym postaramy się wyeliminować błędy a i kibice będą naszą bronią.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (1), Piekutowski Michał (2), Ślusarek Patryk, Lasocki Marcin, Korman Piotr (3), Gołuch Bartosz (1), Niewinowski Beniamin , Krajnik Wiktor (6), Płowiak Dastin (8), Korzik Kajetan (6), Papiernik Michał (1), Jastrzębski Przemysław (1), Orbach Aleksander, trener – Marek Zatylny.

Zdecydowanie w bardziej radosnych nastrojach po meczach w turnieju ligowym był nasz zespół młodzika młodszego. Dosłownie rozgromiliśmy wszystkie zespoły , grając bezbłędnie. Nasi najmłodsi zawodnicy zagrali bardzo dojrzale, realizując wszystkie założenia taktyczne. Praktycznie wszystko zaczynało się od bardzo dobrej gry w obronie. Postawiliśmy tak szczelną strefę, że przeciwnicy nie mogli w żaden sposób jej sforsować. Nawet jeżeli wypracowali sytuację rzutową często nasz bramkarz był zaporą nie do przejścia. Dzięki takiej obronie wyprowadziliśmy wiele kontr i ataków szybkich. Zamieniał je na bramki głównie nasz skrzydłowy Szymon , który w całym turnieju zdobył ich aż dwadzieścia. W ataku pozycyjnym Nukleon zaprezentował się również bardzo dobrze. Bramki zdobywane po rozegraniu umownym u tak młodych zawodników to rzadkość. Nasi jako jedyni je stosowali i to często skutecznie. Wszystkim najmłodszym zawodnikom Nukleonu należą się słowa uznania za bardzo dojrzałą stojącą na wysokim poziomie grę.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Terażniewski Kacper, Tadla Patryk, Sienkiewicz Damian, Stopyra Adam, Baszyński Piotr, Grzelczak Szymon (20), Kościelski Jakub (8), Żylewski Kacper, Filipowski Mateusz (3), Nowak Konrad (1), Wróbel Konrad (11), Krajnik Paweł (2), Gera Fabian (8), trener – Marek Zatylny.

Wyniki meczów I Turnieju Ligowego Grupy B :

UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra – TS Zew II Świebodzin - 8 : 3,

UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą – UKS Szczypiorniak Zielona Góra - 16 : 2,

TS Zew II Świebodzin - UKS Szczypiorniak Zielona Góra - 14 : 11,

UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra – UKS Nukleon I Kostrzyn nad Odrą - 7 : 17,

UKS Nukleon I Kostrzyn nad Odrą - TS Zew II Świebodzin - 20 : 8,

Szczypiorniak Zielona Góra - UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra - 4 : 17.

 

DRUŻYNY

 

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

UKS Nukleon I Kostrzyn nad Odrą

 

3

6

53 : 17

I

UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra

 

3

4

32 : 24

II

TS Zew II Świebodzin

 

3

2

25 : 39

III

UKS Szczypiorniak Zielona Góra

 

3

0

17 : 47

IV

 

 

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Od smutku po radość. Tak by można podsumować weekendowe rozgrywki ligowe. Junior młodszy chociaż nieznacznie przegrał, rozegrał dobre zawody. Zabrakło tylko trochę zimnej krwi. W kontekście ligi liczy się wynik dwumeczu , dlatego już teraz pracujemy nad wyeliminowaniem błędów z Zielonej Góry. Będziemy w styczniu przygotowani we własnej hali na rewanż. Jeśli chodzi o młodzika młodszego, to turniej zagrał rewelacyjnie. Do dzisiaj zastanawiam się jak tak młodzi zawodnicy mogli zagrać tak dojrzale , realizując wszystkie założenia taktyczne. Jest to dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami. „

 

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.

 

Materiały UKS Nukleon

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz