Kostrzyński Tydzień Seniora

W październiku samorządowcy w całym kraju wspólnie ze swoimi mieszkańcami obchodzili Tydzień Seniora. Była to doskonała okazja, aby wyrazić swoją solidarność z seniorami, którzy tworzą i tworzyli lokalną społeczność miast, miasteczek i sołectw w całym kraju.

W Kostrzynie największą uroczystość związaną z obchodami Tygodnia Seniora zorganizował Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który na terenie miasta działa już 53 lata. Obchody, które miały miejsce 18 października na „Kręgielni” rozpoczęły się koncertem zespołu „Wrzos”, działającym w strukturach Związku. Tuż po koncercie wicewojewoda lubuski – Robert Paluch złożył życzenia kostrzyńskim seniorom. Wojewoda zaznaczył jak ważne są przekazy starszych ludzi dotyczące historii regionu w kultywowaniu tradycji i lokalnego patriotyzmu.

Ponadto wojewoda Paluch podziękował członkom Związku za wkład jaki włożyli w powojenny rozwój miasta. Zaznaczył także, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu kostrzyńskich seniorów, którzy w latach 50-tych przyjechali do zrujnowanego miasta, Kostrzyn dziś przeżywa swój sukces gospodarczy. W imieniu starosty gorzowskiego życzenia złożył radny powiatowy– Antoni Sołtys. Nie zabrakło miłych słów od Małgorzaty Gniewczyńskiej – dyrektorki Domu Kultury w Górzycy, gdzie znajduje się koło kostrzyńskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów; zastępcy dyrektora Parku Narodowego „Ujście Warty” Romana Skudynowskiego oraz Jerzego Wanata ze stowarzyszenia „Człowiekiem Jestem” i Józefa Żarskiego - prezesa stowarzyszenia „Kresowianie”. W trakcie uroczystości wręczono pani Stefani Szymańskiej Złote Odznaczenie za zasługi dla Związku oraz Dyplom z podziękowaniem za współpracę ze Związkiem, które otrzymali Renata i Henryk Wilczyński.

Wręczono także podarunki dla kilkunastu Członków Związku. Wyjątkowym akcentem obchodów był pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu kostrzyńskiej formacji tanecznej „Quest”. Ponad trzydzieści tancerzy i tancerek z trzech grup wiekowych zainspirowało kostrzyńskich seniorów do zabawy po zakończeniu części oficjalnej inauguracji obchodów Tygodnia Seniora.

Zarząd kostrzyńskiego Związku dziękuję za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania dla firmy Wendre, Starostwa Powiatowego, Urzędu Wojewódzkiego, Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Miasta Kostrzyn, firmie Hanke Tissue oraz Jadwidze Maćkiewicz i Annie Borodziuk.

17 listopada Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zaprasza na „Wieczór Poezji” połączony z koncertem charytatywnym, który odbędzie się na „Kręgielni”. Zagra „Kapela Retro” z Gorzowa. Zebrane środki będą przekazane na operację rekonstrukcji uzębienia 20-letniej mieszkanki gminy Witnica, która od swoich narodzin wygrywa z chorobą nowotworową.


 

red.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz