Młodzicy Nukleonu Liderem

Sobotni mecz Nukleonu z vice liderem rozgrywek TS Zew Świebodzin przyciągnął na trybuny wielu kibiców. Zawodnicy obu drużyn zagrali ciekawe, stojące na wysokim poziomie zawody. Po raz kolejny pokazaliśmy moc i w meczu na szczycie odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 32 : 19.

Obie drużyny przystąpiły do spotkania skoncentrowane, mając świadomość jego ważności. Spotkały się bowiem dwie drużyny które w lidze nie doznały jeszcze goryczy porażki. Do piątej minuty mecz był wyrównany . Obie drużyny rzuciły po dwie bramki, po indywidualnych zagraniach zawodników. Po pierwszych minutach gry nasi chłopcy zorganizowali swoje szyki w obronie, stawiając strefę nie do przejścia. Tym bardziej było to ważne, gdyż przeciwnik zdecydowanie górował nad nami warunkami fizycznymi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Przeciwnik w żaden sposób nie mógł sforsować naszej obrony. My natomiast cierpliwie graliśmy w ataku pozycyjnym , zdobywając bramki po wypracowanych sytuacjach rzutowych. Kiedy w dwunastej minucie prowadziliśmy już 7:2 na parkiet wyszli zmiennicy. Gra się trochę wyrównała, ale młodsi nawet o dwa lata zawodnicy Nukleonu zagrali bardzo dobrze, zdobywając tak cenne doświadczenie boiskowe. Szczególnie zauważalne było nastawienie mentalne Nukleonu do meczu. Wszyscy z pełnym poświęceniem walczyli o każdą piłkę , o każdy metr boiska. Zew Świebodzin zaskoczony takim obrotem sprawy popełniał coraz więcej błędów, które skrupulatnie wykorzystywaliśmy. Po pierwszej połowie schodziliśmy do szatni przy wyniku 16:7. Na drugą część meczu wyszliśmy w najsilniejszym składzie i znowu dominowaliśmy na boisku. Przez 10 minut rzuciliśmy pięć bramek nie tracąc żadnej. Ostatnie 15 minut gry to walka naszych zmienników. Zagrali na remis , co przy różnicy wieku i warunków fizycznych jest bardzo dobrym wynikiem. Ostatecznie wygraliśmy 32:19 , zostając liderem rozgrywek wojewódzkich. Jesteśmy jedyną drużyną w województwie, która posiada komplet punktów.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (6), Radziukiewicz Miłosz (15), Piekutowski Michał (6), Szeląg Szymon (2), Kotecki Kacper (2), Stańczak Dominik, Grzelczak Szymon, Sulik Jakub, Burzyński Krzysztof, Sulmiński Mateusz , Biskowski Piotr, Jabłoński Sebastian , Sęsoła Maciej, Konrad Wróbel (1), Sienkiewicz Damian, Gera Fabian, trener – Marek Zatylny.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Kolejny raz moi zawodnicy zagrali bardzo dojrzale. I chociaż był to mecz „ na szczycie” nie musiałem do końca drżeć o wynik. Znowu wszystko zaczęło się od obrony. Naprawdę wygląda to z każdym meczem lepiej. W ataku też było dobrze. Cierpliwe rozgrywanie ataku pozycyjnego i duża skuteczność pozwoliła na kontrolowanie wyniku meczu do samego końca. Na uwagę zasługuje fakt nastawienia mentalnego do spotkania. Wszyscy zagrali bardzo ofiarnie, walcząc o każdą piłkę. Dwóch moich zawodników Michał i Filip musiało z powodu kontuzji oglądać mecz z trybun. Życzę im szybkiego powrotu do zdrowia i do drużyny.”

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.