ZWYCIĘSKA NIEDZIELA NUKLEONU

Bardzo dużo emocji dostarczyli zawodnicy Nukleonu. W minioną niedzielę w hali Zespołu Szkól w Kostrzynie nad Odrą najpierw swój turniej ligowy rozegrali młodzicy młodsi , a chwilę później o punkty walczyli młodzicy. Kibice nie mogli narzekać na brak sportowych wrażeń.

W turnieju ligowym nasz młodzik młodszy gościł drużyny UKS Spartakus SP-14 Zielona Góra, UKS Szczypiorniak Zielona Góra oraz TS Zew II Świebodzin. To już drugi turniej ligowy w grupie B. Po pierwszym rozegranym w Zielonej Górze z kompletem wygranych przystąpiliśmy do rozgrywek jako lider. I jak na lidera przystało zdominowaliśmy również ten turniej. W pierwszym meczu rozgromiliśmy drużynę TS Zew II Świebodzin 16:3. W każdym elemencie gry byliśmy zdecydowanie lepsi. Wszystko zaczynało się od mocnej obrony strefą, co pozwalało nam wyprowadzać kontry lub uruchamiać szybki atak. Zdobywanie w tej sytuacji bramek, to już była tylko formalność. Kiedy przeciwnik zdołał ustawić obronę , nasi zawodnicy grając zagrania umowne potrafili wypracować sobie czystą pozycję rzutową. W kolejnym naszym meczu tak naprawdę nic się nie zmieniło. Wygrana z zespołem UKS Spartakus z Zielonej Góry 13:5 tylko to potwierdza. Przeciwnik przez cały mecz był bezsilny a my realizowaliśmy założenia taktyczne. W ostatnim naszym meczu pokonaliśmy UKS Szczypiorniak Zieloną Górę 16:5 potwierdzając naszą dominację w województwie.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Terażniewski Kacper, Tadla Patryk, Sienkiewicz Damian, Stopyra Adam, Baszyński Piotr, Grzelczak Szymon (16), Kościelski Jakub (9), Żylewski Kacper, Filipowski Mateusz (1), Nowak Konrad , Wróbel Konrad (11), Krajnik Paweł , Gera Fabian (8), Łukiańczyk Łukasz , trener – Marek Zatylny.

 

Wyniki pozostałych meczów II Turnieju Ligowego Grupy B :

UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra – TS Zew II Świebodzin - 6 : 5,

TS Zew II Świebodzin - UKS Szczypiorniak Zielona Góra - 12 : 9,

Szczypiorniak Zielona Góra - UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra - 6 : 13.

Tabela końcowa po dwóch turniejach ligowych, grupa B :

 

DRUŻYNY

 

MECZE

PUNKTY

BRAMKI

MIEJSCE

UKS Nukleon I Kostrzyn nad Odrą

 

6

12

98 : 30

I

UKS Spartakus SP 14 Zielona Góra

 

6

8

56 : 48

II

TS Zew II Świebodzin

 

6

4

45 : 70

III

UKS Szczypiorniak Zielona Góra

 

6

 

0

37 : 88

IV

Zdecydowanie trudniej przyszło walczyć o punkty ligowe drużynie naszego młodzika. Podejmowaliśmy drużyną UKS Spartakus z Zielonej Góry. Od początku mecz był bardzo wyrównany. Zaczęło się dla nas pechowo, od nie wykorzystanego rzutu karnego. I chociaż następną akcję przeciwnika wybroniliśmy i rzuciliśmy pierwszą bramkę , to chwilę później był już remis. Na każdą naszą bramkę Spartakus odpowiadał celnym trafieniem. Do 13 minuty na tablicy widniał remis 4:4. Rywal próbował wykorzystać swoją przewagę warunków fizycznych i grał bardzo twardo. I to mu się opłaciło. Nam przydarzył się okres słabszej gry, gdzie straciliśmy trzy bramki z rzędu. O ile do obrony nie można było mieć zastrzeżeń, to zbyt duża ilość błędów własnych i słaba skuteczność doprowadziła do niekorzystnego wyniku 7:4. Jeszcze na pięć minut przed końcem pierwszej połowy utrzymywała się trzy bramkowa przewaga Spartakusa. Na szczęście do przerwy to my dorzuciliśmy dwie bramki uzyskując wynik kontaktowy 9:8. W drugiej odsłonie od początku obie drużyny walczyły o każdą piłkę. Do 30 minuty utrzymywała się nieznaczna przewaga przeciwnika. Z każdą chwilą graliśmy coraz lepiej w obronie . Nie mieliśmy już tak dużo strat własnych i znacznie poprawiliśmy skuteczność. Dzięki temu w 34 minucie doprowadziliśmy do remisu 12:12. W szeregi gości wkradło się zdenerwowanie, szczególnie kiedy jeden z zawodników otrzymał najpierw czerwoną a chwilę później niebieską kartkę. Było to konsekwencją niebezpiecznego faulu i wybitnie niesportowego zachowania. Wykorzystaliśmy tą sytuację bezlitośnie zdobywając 7 bramek, tracąc tylko jedną. Praktycznie było już po meczu. Do końca kontrolowaliśmy jego przebieg , wygrywając całe spotkanie 20:15.

 

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (4), Piekutowski Michał (4), Radziukiewicz Miłosz (6), Stańczak Dominik, Sulik Jakub, Sęsoła Maciej, Burzyński Krzysztof, Biskowski Piotr, Sulmiński Mateusz, Jabłoński Sebastian (2), Szeląg Szymon (4), Ogorzałek Filip, Kotecki Kacper, trener – Marek Zatylny.

 

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Młodzik młodszy potwierdził swoją dominację w województwie. W każdym elemencie grają bardzo dobrze, a do tego tworzą solidną drużynę .To co najważniejsze. Nabierają pewności , a gra sprawia im coraz więcej radości. Dla młodzika piąty mecz w lidze okazał się wyjątkowo trudny, a przeciwnik wymagający. Wygrana w takim meczu , gdzie nie wszystko wychodzi nie jest łatwe. Dziękuję drużynie za charakter i wolę walki”

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.

 

Materiały UKS Nukleon

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz