MŁODZIK NUKLEONU NIE ZWALNIA

W szóstej kolejce rozgrywek ligowych młodzik Nukleonu podejmował drużynę TS Zew II Świebodzin. Trzy dni po ciężkim meczu ze Spartakusem Zielona Góra, tym razem również nastawialiśmy się na ciężką przeprawę. Było jednak zdecydowanie inaczej. Po bardzo dobrej grze, wygraliśmy spotkanie 34:15 pozostając z kompletem punktów liderem rozgrywek wojewódzkich.

Od pierwszych minut narzuciliśmy przeciwnikowi swój styl gry. Świetna obrona, przechwyty piłek i szybko zdobywane bramki. Tak można podsumować początek meczu. W siódmej minucie prowadziliśmy już 6:0 i dopiero wówczas Zew zdołał rzucić pierwszą bramkę. Goście trochę uporządkowali swoją grę i kiedy w 10 minucie doprowadzili do wyniku 7:3, wszyscy myśleli, że nawiążą równorzędną walkę. Nic jednak mylnego. To my konsekwentną grą zdobywaliśmy kolejne bramki. Funkcjonowało praktycznie wszystko. Dobra gra w obronie , duża skuteczność bramkarza i wiele bramek zdobywanych po ataku szybkim. Schodziliśmy na przerwę gromiąc rywala 16:7. W drugiej połowie jeszcze poprawiliśmy jakość gry. Przy dużej skuteczności i braku błędów własnych powiększaliśmy swoją przewagę.

W szeregi Zewu wdzierała się coraz większa bezradność i brak pomysłu na grę. W konsekwencji odnosimy kolejne wysokie zwycięstwo 34:15. Taki wynik z aktualnie czwartą drużyną w województwie pokazuje naszą moc. GRATULACJE.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Papiernik Michał (7), Piekutowski Michał (10), Radziukiewicz Miłosz (8), Stańczak Dominik, Sęsoła Maciej, Biskowski Piotr, Sulmiński Mateusz, Jabłoński Sebastian (1), Szeląg Szymon (8), Ogorzałek Filip, Kotecki Kacper, Grzelczak Szymon, Wróbel Konrad, Gera Fabian, Sienkiewicz Damian, Kościelski Jakub, trener – Marek Zatylny, Jarosław Frieske.

IX

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „Minęły zaledwie trzy dni od niedzielnego spotkania młodzika, lecz gra moich zawodników zupełnie inna. Po świetnym wejściu w mecz grało się nam zdecydowanie łatwiej. Drużyna Zewu chociaż sportowo zbliżona do Spartakusa , ani przez moment nam nie zagroziła. Zdecydowanie poprawiliśmy skuteczność , co przy zawsze dobrej obronie dało wynik. Zagraliśmy bardzo nowoczesną piłkę ręczną , gdzie przeważał atak szybki i gra z kontr. Gratuluję całej drużynie. Kończymy rok w znakomitych nastrojach . Mamy jednak świadomość że przed nami jeszcze wiele meczów na które już teraz zapraszam.”

Za okazałą pomoc dziękuję dla Burmistrza Kostrzyna nad Odrą Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom : Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A., Bricomarche Kostrzyn nad Odrą, Intermarche Kostrzyn nad Odrą , Arctic Paper Kostrzyn S.A., Firmie Budowlanej AMA .”.