LIGOWE ZMAGANIA NUKLEONU

W ostatni weekend zaprezentowały się trzy drużyny UKS Nukleon. W sobotę o punkty ligowe walczył młodzik i junior młodszy. W niedzielnym turnieju  prezentował się nasz młodzik młodszy. Dużo emocji, twardej walki do ostatnich sekund, tak krótko można scharakteryzować wszystkie spotkania.

Rozpoczęliśmy rywalizację młodzikiem z drużyną UKS Bachus Zielona Góra. Gospodarz postawił nam trudne warunki. Po bramce Bachusa odpowiedzieliśmy celnym trafieniem. Do czwartej minuty rzuciliśmy jeszcze dwie bramki po kontrach. I wtedy dopadł nas przestój w grze . Fatalna skuteczność , słaba gra w obronie i w konsekwencji przeciwnik rzuca 5 bramek . Przy wyniku 6:3 zdobywamy dwie bramki, ale chwilę później tym samym odpowiada Bachus. Do końca pierwszej połowy nic się nie zmienia. Kończymy ją przegrywając 8:10. Po przerwie zdobywamy trzy bramki z rzędu i w końcu wychodzimy na prowadzenie 11:10. Kolejne minuty to bardzo wyrównana gra z obu stron. Żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi niż jednej bramki. Na minutę przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 19:19. I ta ostatnia minuta długo pozostanie w pamięci trenera , zawodników i kibiców. Na 35 sekund przed końcowym gwizdkiem nasz obrotowy znalazł się w znakomitej sytuacji rzutowej. Niestety mało precyzyjny strzał i bramkarz przeciwnika broni. Bachus stanął przed szansą wygrania meczu. Po rozegraniu ataku pozycyjnego na 12 sekund przed końcem oddają rzut. Rewelacyjną obroną popisuje się nasz bramkarz Dominik Stańczak a odbitą piłkę przechwytuje  Michał Piekutowski. Natychmiast trener bierze czas. Do końca meczu zostało 5 sekund. Ustalenia trenera zawodnicy zrealizowali po mistrzowsku. Precyzyjnym podaniem do Miłosza Radziukiewicza popisał się bramkarz, a ten rzutem z dystansu zdobył zwycięską bramkę. Bramka padła  na sekundę przed końcem meczu. Później była już tylko euforia i Miłosz na rękach kolegów z zespołu.

Drużyna młodzika  wystąpiła w składzie :

Radziukiewicz Miłosz (6), Szeląg Szymon (2), Kotecki Kacper (1), Stańczak Dominik, Sulik Jakub, Burzyński Krzysztof, Sulmiński Mateusz  , Biskowski Piotr, Jabłoński Sebastian  , Sęsoła Maciej, Piekutowski Michał (2), Papiernik Michał (9), Terażniewski Kacper,  trener – Marek Zatylny.

VIII

Dwie godziny po meczu młodzika nasz junior młodszy rozegrał spotkanie w Nowej Soli z UKS Trójka. Od początku meczu gospodarz narzucił swój styl gry i szybko objął zdecydowane prowadzenie. Po czterech bramkach przeciwnika dopiero w 4 minucie odpowiedzieliśmy celnym trafieniem. Nowa Sól grała zdecydowanie i szybko. Wiele bramek padło po szybkim ataku . Każdy nasz błąd to początek kontrataku i w konsekwencji łatwo zdobyta bramka. I chociaż cały mecz przegraliśmy wysoko 42:25 nasz zespól zasługuje na słowa uznania. Zagrali otwarty mecz ze starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Walczyli do samego końca, często pokazując charakter szczególnie w obronie strefą. Dla nas to kolejne doświadczenie i materiał do dalszej pracy.

Drużyna UKS Nukleon wystąpiła w składzie :

Ślusarek Patryk, Lasocki Marcin, Korman Piotr (6), Gołuch Bartosz (1) , Niewinowski Beniamin (2) , Krajnik Wiktor (4) , Płowiak Dastin (1), Korzik Kajetan (9), Jastrzębski Przemysław (1), Orbach Aleksander (1),  trener – Marek Zatylny.

W niedzielę w turnieju młodzika młodszego w Świebodzinie zaprezentował się Nukleon I. Już przed tym ostatnim turniejem eliminacyjnym mieliśmy zapewnione pierwsze miejsce w grupie , co dało nam awans do grupy , która będzie walczyć  o miejsca 1-4 w rozgrywkach wojewódzkich.. Nasi zawodnicy  jednak przystąpili do meczów w pełni zaangażowani i udowodnili , że są zdecydowanie najlepszą drużyną w grupie. Trzy kolejne wygrane i komplet punktów . Wyniki UKS Nukleon I : z UKS Szczypiorniak Zielona Góra -17:8, z UKS Spartakus Zielona Góra – 15:8, z TS Zew Świebodzin II – 20:8.