I Ogólnopolski Turniej w Mini siatkówce Dziewcząt

Blisko 50 zespołów uczestniczyło w sobotę 8 kwietnia w pierwszym Ogólnopolskim Turnieju Mini siatkówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza.  O główne trofeum rywalizowały siatkarskie dwójki i trójki. Na zaproszenie MUKS Akademii Siatkówki do Kalisza przyjechały drużyny z kilku województw, głównie z całej Wielkopolski, ale też z takich ośrodków  jak: Opole, Legionowo, Kostrzyn nad Odrą i Konstantynów Łódzki. Naszą Akademię Siatkówki reprezentowała para zawodniczek: Zuzanna Maciejewicz i Hanna Waskin. 

 

Poziom zawodów był wysoki, a mecze zacięte, tzw. ,, punkt za punkt”. Trenerzy naszego zespołu Honorata i Paweł Maciejewicz oraz  Dawid Waskin dwoili i troili się w podpowiedziach i wskazówkach.  Ostatecznie kostrzyńsko - gorzowski zespół zajął bardzo dobre trzecie miejsce.

Lecz to nie koniec siatkarskich emocji. Na drugi dzień nasze dziewczyny miały okazję oglądać mecz półfinałowy Plus Ligi PGE Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów na Atlas Arenie w Łodzi. Po meczu zawodnicy Skry poprosili nasze zawodniczki o pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście nie obyło się bez treningu na Atlas Arenie, w końcu piłka nie uderzała w sufit!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł Bihuniak     

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz