Hodowcy zwierząt futerkowych zapraszają

22 kwietnia w ramach programu „Otwarte Fermy” hodowcy zwierząt futerkowych otworzą dla wszystkich chętnych swoje fermy. Tego dnia zwiedzający będą mogli zobaczyć jak funkcjonują hodowle zlokalizowane w pięciu województwach w Polsce.

Program „Otwarte Fermy”, w ramach którego hodowcy udostępnią swoje fermy zwiedzającym będzie realizowany na terenie województw Wielkopolskiego, Lubuskiego, Lubelskiego, Małopolskiego i Zachodniopomorskiego. Fermy znajdujące się na terenie tych województw stanowią ponad 80% istniejących w Polsce.

 „Polska jest drugim największym na świecie producentem skór na fura, co świadczy o ich wysokiej jakości. Ta z kolei bierze się z wysokich standardów polskich hodowli.

Celem naszej inicjatywy jest zaprezentowanie sposobu, w jaki funkcjonują fermy w Polsce. Uważamy, że najbardziej transparentnym sposobem pokazania naszych najlepszych praktyk jest zaproszenie wszystkich chętnych na nasze fermy.” – mówi Kamil Chojnicki, Wiceprezes Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych.

Jeśli chodzi o hodowlę zwierząt przez wiele lat Polska była wyróżniana na całym świecie za swoje sukcesy w hodowli koni arabskich. Nie mniejsze sukcesy odnosimy na polu hodowli zwierząt futerkowych. Polska odpowiada za 14% światowej produkcji skór futerkowych. Dlatego też uważam, że program „Otwarte Fermy” pomoże  w budowaniu jeszcze lepszego wizerunku polskiej branży hodowców zwierząt futerkowych w kraju i zagranicą.” – dodaje dr hab. Andrzej Jakubczak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Wszyscy chętni, którzy chcą odwiedzić fermy 22 kwietnia mogą zapisać się na zwiedzanie na stronie http://www.bhzf.pl/.

 

 

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz