SUKCES MŁODZIKA NUKLEONU

Po zdecydowanym wygraniu ligi wojewódzkiej, młodzik Nukleonu bardzo dobrze zaprezentował się w 1/16 Mistrzostw Polski. W dniach 5-7 maja w Ostrowie Wielkopolskim po bardzo dobrej grze nasza drużyna awansowała do ćwierćfinałów rozgrywek centralnych.

O dwa premiowane awansem miejsca walczyły cztery drużyny : KPR Ostrovia Ostrów Wlkp., SPR Grunwald Ruda Śląska,  UKS Iskra Bydgoszcz, UKS Nukleon Kostrzyn nad Odrą. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną z Rudy Śląskiej. Przeciwnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych wydawał się ciężką przeszkodą. Nic bardziej mylnego. Od początku zagraliśmy twardą obroną i już od siódmej minuty zdobyliśmy znaczną przewagę. Rewelacyjna gra i w 20 minucie zapowiadało się na pogrom. Prowadziliśmy już 15:4. Małe rozluźnienie i przeciwnik rzuca nam 5 bramek. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 15:9. Druga odsłona od początku, to uważna gra z naszej strony. Ciągle bardzo dobra obrona i kombinacyjna gra w ataku tylko powiększała naszą przewagę. Końcowy wynik 31:21 i wielka radość po zdobyciu pierwszych punktów w Mistrzostwach Polski. Następnego dnia czekała nas trudniejsza przeprawa. To przeciwnik, Iskra Bydgoszcz przez wielu typowana była na zdecydowanego faworyta. I znowu zagraliśmy znakomicie. Do świetnej gry w obronie dołożyliśmy jeszcze mądrą taktykę. Całkowicie narzuciliśmy swój styl gry wytrącając przeciwnikowi jego atuty. Praktycznie rozbiliśmy drużynę z Bydgoszczy , wygrywając 31:19. Radość niesamowita. Już byliśmy w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. W ostatnim meczu z gospodarzem Ostrovią Ostrów działo się bardzo dużo. Niestety nie zawsze sportowo. Praktycznie obie drużyny wywalczyły awans już wcześniej. Niemniej mecz był zacięty a ”ściany” dosłownie pomagały gospodarzom. Ostatecznie przegrywamy mecz 20:19. Przegrywamy,  chociaż pozwalamy sobie rzucić pierwszą bramkę dopiero w 9 minucie. A jednak przegrywamy. Jak to możliwe? Po prostu są te „ściany”.

Podsumowując. Najlepszy turniej młodzika w historii jego występów. Już jesteśmy w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce i ciągle jesteśmy w grze. To też największy sukces naszego młodego klubu. W całym turnieju rzuciliśmy najwięcej bramek. Najmniej również ich straciliśmy.   Było to wynikiem bardzo dobrej gry w obronie całej drużyny. Michał Papiernik , kapitan zespołu został królem strzelców turnieju zdobywając 25 bramek.

W ćwierćfinałach spotykamy się z potęgami : SPR Wybrzeże Gdańsk, KS SPR Chrobry Głogów oraz z drużyną UKS Wiertmet Libusza. Dwa pierwsze zespoły to czołowe drużyny w Polsce. Ćwierćfinały już w dniach 19-21 maja w Głogowie. Będziemy walczyć. Prosimy o doping.

Młodzik  Nukleonu wystąpił w składzie :

Papiernik Michał (25), Radziukiewicz Miłosz (15),  Piekutowski Michał (8), Szeląg Szymon (15), Kotecki Kacper (12), Stańczak Dominik, Michał Moczulski (5), Sulik Jakub, Ogorzałek Filip,    Sulmiński Mateusz (1), Biskowski Piotr, Jabłoński Sebastian , Sęsoła Maciej,  Wróbel Konrad,  Jakub Kościelski, Terażniewski Kacper,  trener – Marek Zatylny, kierownik drużyny – Karol Haligowski.

Trener UKS Nukleon, Marek Zatylny – „ Jestem podbudowany postawą całej drużyny. Przed turniejem nikt nas nie znał. Po jego zakończeniu nie byliśmy już anonimowi i zyskaliśmy szacunek. Świetna atmosfera w drużynie i wola walki daje nam wszystkim dużo siły. Siły do kolejnych wyzwań. Dziękuję całej drużynie za postawę na boisku i poza nim”.

Za okazałą pomoc dziękuję dla  Burmistrza  Kostrzyna nad Odrą  Andrzeja Kunta, ,oraz sponsorom :  Bricomarche Kostrzyn nad Odrą ,  Firmie Budowlanej AMA  .”.