SP 2 WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA

W piątek 12 maja w Szlichtyngowej odbyła się najważniejsza w tym sezonie impreza mini siatkówki dziewcząt: FINAŁ WOJEWÓDZKI LUBUSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY. W zawodach wzięły udział cztery reprezentacje szkół, które wywalczyły sobie awans w turniejach eliminacyjnych:             SP Drezdenko, SP Szlichtyngowa, SP Nowa Sól i SP2 Kostrzyn nad Odrą. W meczu półfinałowym nasze dziewczyny bez problemu pokonały zespół z Nowej Soli 2:0. W finale, w meczu o pierwsze miejsce i awans do mistrzostw Polski spotkały się : SP Szlichtyngowa i Sp2 Kostrzyn. W pierwszym secie miejscowe bez problemu pokonały nasz zespół. W drugiej odsłonie kostrzynianki grały zdecydowanie lepiej w przyjęciu i wzmocniły zagrywkę. Od wyniku 24-24 zaczął się prawdziwy horror, punkt za punkt, kilkanaście piłek setowych i meczowych.  Ostatecznie tego seta wygrały kostrzynianki 38-36!!! W trzecim secie gra równie wyrównana, awans do Mistrzostw Polski przy wyniku 14-12 był bardzo blisko. Niestety, przegrywamy 14-16 i nie dla nas Mistrzostwa Polski, ale tytuł wicemistrza województwa lubuskiego w pełni nas satysfakcjonuje. Wyróżnienie dla najlepiej przyjmującej otrzymała nasza siatkarka Julia Hadrysiak.  Mamy Srebro! Brawo dziewczyny!

Wszystkie zawodniczki trenują w Akademii Siatkówki działającej przy Szkole Podstawowej nr2 i w UKS DWÓJKA. Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie ciężka praca na lekcjach w-f pod okiem               p. Wiesławy Gozdek i na treningach prowadzonych przez p. Dariusza Czarnego,                              Łukasza Kostowieckiego i Pawła Bihuniaka. Podziękowania dla dyrektora Zespołu Szkół p. Leszka Naumowicza za udostępnienie sali  do treningów, bez dobrych warunków do trenowania nie byłby tego sukcesu.

Skład zespołu: Anna Najda (kapitan), Anna Chara, Kornelia Wójcik, Julia Hadrysiak, Weronika Piotrowska, Wiktoria Lange, Daria Gera, Nina Adamska, Magda Liszewska, Weronika Domeracka, trener Paweł Bihuniak.