DZIEŃ RODZINY NA SPORTOWO

Dzień Dziecka zawsze jest w Przedszkolu Miejskim nr 4 „Bajka” okazją do organizacji wielu imprez. Jak co roku przedszkole po raz kolejny zorganizowało Sportowy Dzień Rodziny, który stał się już naszą tradycją. We wtorek 30 maja 2017 r. wszystkie przedszkolaki, wraz z rodzicami brały udział w różnorodnych konkurencjach sportowych. Dzięki wieloletniej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4, impreza odbyła się na terenie szkoły. Po odśpiewaniu hymnu Sportowego Dnia Rodziny i krótkiej gimnastyce, dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w wielu konkurencjach, takich jak: bieg slalomem, rzuty do celu czy skakanie przez „kałużę”. Wyjątkowo atrakcyjne dla przedszkolaków okazały się zmagania rodziców, gdyż to oni w decydujących momentach walczyli o zdobywanie dodatkowych punktów dla swoich drużyn. Zacięta walka rodziców kręcących hula-hop czy skaczących na skakance dostarczyła wszystkim nie lada emocji. Wszyscy wykazali się wyjątkową kondycją, pomysłowością i humorem. Spędzony wspólnie czas, wypełniony był radością, śmiechem i sportowym duchem.

           6 czerwca dzieci odbyła się wycieczka do Wioski Lapońskiej w Czelinie. Na przedszkolaków czekało tam wiele atrakcji – zwiedzanie zagród ze zwierzętami, przejażdżka na kucykach, gry i zabawy z animatorem, pieczenie i degustacja podpłomyków, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy na wyjątkowym placu zabaw.

        Wszystkie grupy organizują też występy oraz zajęcia otwarte, gdzie rodzice wspólnie z dziećmi biorą udział w grach, zabawach i konkurencjach. Rodzice mają wspaniałą okazję  do obserwacji swoich pociech a dzieci do tego aby wykazać się umiejętnościami, wiedzą i pokazać czego nauczyły się w przedszkolu.

 

Przedszkole Miejskie nr 4 "Bajka"

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz