„Noc Kupały”

Kostrzyńska Fundacja "Zielona Strzała" zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań etnograficznych. Tym razem spotkamy się w Noc Kupały nazwaną później Nocą Świętojańską. Dlaczego? O tym opowiadać będziemy w ów magiczny wieczór. Co jeszcze? Poszukamy kwiatu paproci. Z innych znalezionych kwiatów będziemy pleść wianki i puszczać je na wodę. Zapalimy ognisko. Chętni mogą nawet skakać przez ogień - na własną jednak odpowiedzialność :)

Mimo wieczornej pory, w tę sobotnią, najkrótszą noc w roku zapraszamy do "Delfina" zarówno dorosłych jak i dzieci. Choć milusińscy zwykle pewnie o tej porze już śpią, zróbmy im niespodziankę i pozwólmy się pobawić! A przy okazji oczywiście jeszcze w przyjemny sposób pouczyć.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc i potrzebę objęcia uczestników ubezpieczeniem prosimy o zapisywanie się na "Noc Kupały" telefonicznie 503980587 lub o wiadomość na https://www.facebook.com/RZEKA.LACZY.POKOLENIA/
Na tym spotkaniu nie może zabraknąć ogniska. Dla wszystkich uczestników przewidziana jest też kiełbaska itp.

Wydarzenie realizowane będzie w ramach projektu Rzeka Łączy Pokolenia, dofinansowywanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz