Szczeciński deweloper inwestuje w Kostrzynie

Szczecińska firma Alsecco wystartowała ze swoją pierwszą inwestycją w Kostrzynie. Pod koniec następnego roku do użytku zostanie oddanych 51 mieszkań. Dwusegmentowy budynek powstaje przy ul. Wyszyńskiego 1.

 

 

Prace budowlane rozpoczęły się w lipcu. Na działce o powierzchni 0,35 ha stanie budynek składający się z dwóch segmentów, w którym znajdzie się 51 mieszkań. Zostaną one umiejscowione na pierwszym, drugim i trzecim piętrze. Parter budynku przeznaczony jest na działalność usługową. Natomiast na poziomie -1 ulokowany zostanie parking podziemny z 25 miejscami postojowymi. Kolejne 21 znajdzie się na zewnątrz budynku.

Na „Wyszyńskiego 1”, bo tak nazywa się nowa inwestycja Alsecco, budowane będą zarówno kawalerki, jaki i lokale –dwu, –trzy oraz czteropokojowe o powierzchni od 27 do 67 m kw. Do każdego mieszkania przyporządkowana zostanie komórka lokatorska. Ceny lokali w standardzie deweloperskim wahają się od 3.150 do 3.550 zł za m kw. Sprzedaż mieszkań została już rozpoczęta.

– Postanowiliśmy zainwestować w Kostrzynie, ponieważ miasto dynamicznie się rozwija, powstaje wiele firm, prężnie działa Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – wyjaśnia Grzegorz Kecman, właściciel spółki Alsecco. – To wszystko sprawia, że w Kostrzynie jest duży popyt na nowe mieszkania w korzystnych cenach, dobrze zaprojektowanie, wykonane z dobrych jakościowo materiałów.

Kolejnym atutem inwestycji „Wyszyńskiego 1”, zaprojektowanej przez pracownie Arplan i AR+, jest jej lokalizacja. Budynek powstaje w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu parku, w otoczeniu drzew. Jednocześnie blisko stamtąd do centrum miasta oraz punktów usługowych i handlowych, w tym marketów.

Pierwsi lokatorzy będą mogli się wprowadzić do nowych mieszkań w czwartym kwartale przyszłego roku.

 

Strona internetowa inwestycji: www.kostrzyn.alsecco.pl

 

--

Szczecińska spółka Alsecco działalność deweloperską rozpoczęła w 2010 r. Na swoim koncie ma realizację domów jednorodzinnych w Pilchowie, na Warszewie i Krzekowie oraz osiedla mieszkaniowego „Park Leśny”, położonego nieopodal jeziora Szmaragdowego, a także zespołu zabudowy wielorodzinnej w centrum Szczecina, na ul. Lewandowskiego.

Obecnie firma buduje w Szczecinie kompleks „Nowa Cukrownia”, inwestycję mieszkaniową na terenie Stargardu („Stella Park”), a w Rewalu – zespół apartamentowców w sąsiedztwie nadmorskiej plaży.

Wcześniej spółka Alsecco brała udział m.in. w budowie galerii handlowej Ascana w Gorzowie Wielkopolskim, autostrady A1 oraz kompleksu mieszkaniowo - handlowo - usługowego w Świnoujściu przy ul. Wojska Polskiego, 11 listopada, Malczewskiego i Chełmońskiego.

Dodaj komentarz

Autor
IP
Email Pokaż email
Komentarz