Boleszkowice walczą o Pracownię Orange

4 miejscowości z województwa zachodniopomorskiego powalczą o multimedialne Pracownie Orange dla swojej okolicy

Boleszkowice, Nowogard, Węgorzyno i Borne Sulinowo z województwa zachodniopomorskiego znalazły się w drugim etapie programu społecznego „Pracownie Orange” realizowanego przez Fundację Orange i powalczą z blisko 60 innymi lokalizacjami z całej Polski o nową, multimedialną świetlicę dla swojej okolicy.

Właśnie rozpoczął się plebiscyt internautów, który ma za zadanie wyłonić 25 miejscowości, w których powstaną nowe, multimedialne świetlice. Przed grupami inicjatywnymi z zakwalifikowanych miejscowości decydujące 2 tygodnie. Muszą zmobilizować jak najwięcej osób, by oddawały głosy na ich pomysł na Pracownię Orange przez platformę do głosowania dostępną pod adresem www.pracownieorange.wp.pl.

Jest o co walczyć!

25 miejscowości z całej Polski, które w plebiscycie uzyska największą liczbę głosów, otrzyma darmowe, otwarte dla wszystkich mieszańców świetlice. Każdą pracownię Fundacja Orange wyposaży w meble i nowoczesny sprzęt multimedialny: komputery, telewizor, urządzenie wielofunkcyjne, konsolę i drukarki. Ponadto liderzy zwycięskich grup przez dwa lata będą wspierani w realizowaniu swoich pomysłów na zajęcia dla mieszkańców swojej okolicy.

Do tej pory Fundacja Orange założyła już 77 Pracowni, z których może korzystać nawet 600 tysięcy osób.
W województwie zachodniopomorskim obecnie działają trzy– w Bralinie, Drzonowie i Trzebiatowie. We wszystkich multimedialnych świetlicach na wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, czekają różnorodne zajęcia. Najmłodsi uczęszczają na warsztaty programowania i druku 3D, młodzież zgłębia tajniki robotyki, seniorzy spotykają się na kursach obsługi komputera lub podczas wieczorków integracyjnych, a cała lokalna społeczność gromadzi się na wieczorkach gier planszowych czy seansach filmowych. Wszystko to sprawia, że Pracownie Orange są nie tylko miejscem innowacyjnej edukacji cyfrowej, ale także lokalnym centrum integracji i aktywizacji lokalnych społeczności.

 

Jak to działa?

15 września zakończył się pierwszy etap programu, w ramach którego grupy inicjatywne z miejscowości mniejszych niż 40000 mieszkańców zgłaszały swoje pomysły na Pracownię dla swojej okolicy. Spośród 211 nadesłanych zgłoszeń komisja złożona z przedstawicieli partnerów programu wybrała 63, które przedstawiły najciekawszą i najbardziej różnorodną ofertę zajęć dla wszystkich grup społecznych ze swojej okolicy.

Teraz wszystko w rękach internautów. To oni poprzez głosowanie na platformie www.pracownieorange.wp.pl zdecydują, które 25 miejscowości otrzyma nową, multimedialną Pracownię. Fundacja Orange także w tej edycji programu celowo możliwość wyboru zwycięskich lokalizacji oddała lokalnym społecznościom.

Bardzo zależy nam, by kolejne świetlice podarować mieszkańcom tych miejscowości, którzy wykażą największe zainteresowanie realizacją pomysłu zgłoszonego przez lokalne grupy inicjatywne. Chcemy otworzyć nowe pracownie tam, gdzie mieszkańcy najbardziej ich oczekują. – przyznaje Małgorzata Kowalewska, koordynator programu.

 

Każdy głos się liczy!

W walce o głosy w plebiscycie kluczowa jest mobilizacja lokalnych społeczności. Tylko dzięki zaangażowaniu i determinacji mieszkańców, możliwe jest zdobycie nowej Pracowni Orange.

Aby zagłosować, należy wejść na stronę www.pracownieorange.wp.pl, wybrać swoje województwo, a następnie oddać głos na wybraną pracownię poprzez podanie adresu e-mail lub za pomocą Facebooka. Głosy można oddawać do 20 października, raz na dobę. Najbardziej liczy się więc liczba i sumienność głosujących!

 

Z województwa lubuskiego do drugiego etapu konkursu dostały się Siedlisko, Jasień, Borów Wielki oraz Szprotawa

Dodaj komentarz

Smithk876
5/15/2018 9:56:38 PM
I need to input, like a bunch at the same time as I hadn't the benefit of examining everything you had to declare, I couldnt rally round on the contrary elude draw your attention before long. The as if you needed an excellent grasp on the subject cdgfkkekedacefkf