Od 30 listopada do 1 grudnia klienci 62 sklepów Intermarché w 14 województwach po raz kolejny będą mogli wspomóc najbardziej potrzebujących podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Aby wziąć udział w akcji wystarczy przekazać wolontariuszom lokalnych Banków Żywności produkty spożywcze z długą datą przydatności. Liczy się każdy dar. Organizatorem 22. Świątecznej Zbiórki Żywności jest Federacja Polskich Banków Żywności.
Polacy chcą pomagać i coraz częściej wykazują altruistyczne postawy. Jak wynika z danych CBOS ponad dwie trzecie badanych osób (70 proc.) twierdzi, że obecnie trzeba być wrażliwym oraz gotowym do niesienia wsparcia osobom w trudnej sytuacji życiowej – to więcej niż przed dwoma laty, kiedy podobne nastawienie deklarowało 65 proc. respondentów.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym nasza pomoc zyskuje szczególne znaczenie. Przykładem takiego wsparcia, jest m.in. Świąteczna Zbiórka Żywności, którą od ponad dwudziestu lat organizuje Federacja Banków Żywności. Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku w akcji udział weźmie Grupa Muszkieterów, która zorganizuje zbiórkę żywności w 62 sklepach działających pod szyldem Intermarché.
– Jako Muszkieterowie zobowiązani jesteśmy do stałego dbania o nasze społeczności lokalne i wspierania potrzebujących. Właśnie dlatego nasza Grupa aktywnie włącza się w działania na rzecz pomocy innym i stale współpracuje z Bankami Żywności m.in. przy bożonarodzeniowych czy wielkanocnych zbiórkach żywności. Cieszymy się, że dzięki takim akcjom jesteśmy w stanie wesprzeć osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Aby zapewnić im godne i radosne Święta także w tym roku, zachęcamy wszystkich naszych Klientów do udziału w akcji i podzielenia się świątecznymi zakupami – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.
Aby wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Żywności należy odwiedzić wybrany sklep Intermarché między 30 listopada a 1 grudnia br. i przekazać wcześniej zakupione produkty spożywcze do wolontariuszy, stacjonujących w specjalnie oznaczonych punktach na terenie sklepów. Dary od klientów trafią do najbliżej zlokalizowanych Banków Żywności, a następnie zostaną przekazane lokalnym organizacjom społecznym. Szczególnie potrzebne będą produkty o długiej przydatności do spożycia, takie jak: konserwy, mąka, olej, cukier, słodycze, bakalie oraz przetwory owocowe i warzywne.