Mój dom w ptasim świecie

W czasach, w których każdego roku drukuje się tysiące książek, przekonanie dużego wydawnictwa, że książka poświęcona lokalnej przyrodzie może się sprzedać nie jest banalną kwestią. Autorka Magdalena Witecka z chwilą publikacji swojej pierwszej książki pt. „Mój dom w ptasim świecie” zdecydowała się także na stałe związać z kostrzyńskim Szumiłowem.

Książka „Mój dom w ptasim świecie” to w największym skrócie „dziecko” fascynacji autorki, która od lat związana jest z Berlinem i Szczecinem. Zakup domu w Szumiłowie i poświęcenie całego wolnego czasu na dokumentowanie i szukanie piękna w lokalnej przyrodzie znalazł uznanie w przestrzeni całego kraju. Techniczne prace nad składem i drukiem książki trwały trzy lata. W tym czasie zespół redakcyjny musiał wybrać kilkaset zdjęć wykonanych w ciągu 15 lat. Na okładce Wydawnictwo Poligraf w taki sposób zachęca do bliższego kontaktu z książką:

„Park Narodowy Ujście Warty z jego ptasim światem, kostrzyńska dzielnica Szumiłowo i jego przyrodnicze położenie, żwirownia Kaleńsko ze swoimi wyspami życia, na których lęgną się rzadkie gatunki ptaków, oraz różnorodność gatunków lęgnących się w ogrodzie autorki, to tylko niektóre tematy wydanej niedawno książki Magdaleny Witeckiej, miłośniczki ptaków i ich zwyczajów. Pani Magda od blisko dwudziestu lat odwiedza z wielką pasją nasze okolice i śledzi życie ptaków również w sezonie lęgowym. Na stałe mieszka w Berlinie, ale od ponad dziesięciu lat pomieszkuje w dzielnicy Szumiłowo, skąd prowadzi wnikliwe obserwacje wielu gatunków śpiewających i gniazdujących na okolicznych terenach, współpracując z ornitologami, właścicielami azyli dla ptaków i czynnie angażuje się w pomoc chorym ptakom przy współpracy miejscowego weterynarza Pana Tomasza Bila. "Mój dom w ptasim świecie" to książka o bardzo osobistych spotkaniach z ptakami, sięgających w czasy dzieciństwa .

Bogato ilustrowane, ciekawie opisane, czasem zabawne, a czasem smutne historyjki z życia ptasich rodzin. A większość dzieje się w pięknych miejscach. Pośród kwiecistych łąk, zatoczek, meandrujących strużek i rozlewisk Odry. Opisuje miejsca bliskie szczególnie mieszkańcom Kostrzyna nad Odrą i okolicznych miejscowości. Książka znalazła już swoje miejsce w wielu bibliotekach narodowych, również w Bibliotece Narodowej Ossolineum, w wielu księgarniach stacjonarnych i w większości księgarni internetowych, również w EMPIKU”.

Książka „Mój dom w ptasim świecie” jest także dostępna w kostrzyńskiej bibliotece oraz w Księgarni „Wena” przy ulicy Piastowskiej 7a/1.

Dodaj komentarz