„Wakacje pod wierzbą” w Parku Narodowym

W te wakacje Park Narodowy „Ujście Warty” przygotował liczne atrakcje. Zapraszamy na warsztaty przy Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym w Słońsku i 3 wycieczki terenowe. A wszystko to pod nazwą „Wakacje pod wierzbą”.

Wakacje pod wierzbą” – warsztaty

Na warsztaty zapraszamy co piątek od godziny 10.00. do 14.00. Będą się one odbywały pod wierzbowymi wiatami przy Ośrodku Muzealno-Edukacyjnym w Słońsku (ul. 3-go lutego 90, 66-436 Słońsk). Warsztaty są bezpłatne, nie trzeba się na nie zapisywać (poza plenerem malarskim). Na większość warsztatów można dołączyć w dowolnym momencie. Większość z nich będzie stacjonarna.

„Wakacje pod wierzbą” są przeznaczone dla turystów indywidualnych i rodzin. Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych.

Terminy i tematy warsztatów:

8 lipca 2022 – Tajemnice bobrów. Tego dnia dowiecie się dlaczego zęby bobrów są pomarańczowe, odkryjecie gdzie mieszkają bobry i do czego służy tama. Nauczycie się też rozpoznawać ślady bobrów w terenie.

15 lipca 2022 – „Pocztówka ze Słońska”. Tego dnia odbędzie się plener malarski z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Słońsku. Prowadzący podpowie Wam jak przenieść na papier piękno okolicznej przyrody. W tym dniu zalecamy być punktualnie na 10.00! NA WARSZTATY OBOWIĄZUJĄ ZAPISY! Chęć udziału należy zgłosić mailowo na adres edukacja@pnujsciewarty.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 95 752 40 26 do 14 lipca do godz. 12.00.

22 lipca 2022 – Gra zmysłów. Tym razem będzie to gra terenowa w okolicach Ośrodka. Będą na Was czekały zadania do wykonania na trasie. Do przejścia będzie około 1,5 km drogami gruntowymi. Trasę można pokonać na rowerze.

29 lipca 2022 – Wszystko o ptakach. Po tym spotkaniu kolorowy świat ptaków nie będzie miał przed Wami tajemnic. Poznacie budowę piór, dziobów i łap, odkryjecie ptasie zwyczaje i zachowania.

5 sierpnia 2022Bzyczące warsztaty. W pobliżu Wielkiego Dnia Pszczół i my weźmiemy na warsztat temat zapylaczy. Dowiecie się kto jeszcze oprócz pszczoły miodnej lata z kwiatka na kwiatek. Podamy Wam też sposoby zaproszenia zapylaczy do Waszych ogrodów.

12 sierpnia 2022 – Wielki Powrót Indiany Gąsa. Pamiętacie Indianę Gąsa z naszych wakacyjnych spacerów? Tym razem powróci on w nowej odsłonie i poprowadzi Was do okrycia kolejnych skarbów… z mokradeł.

19 sierpnia 2022 – Wszystkie kolory przyrody. Gdy mówimy przyroda to myślimy o kolorze zielonym. Ale te tysiąc odcieni zieleni to dopiero początek gamy barw natury. Dowiecie się jak zwierzęta widzą kolory i dlaczego niektóre mienią się tysiącem barw a inne nie.

26 sierpnia 2022 – Podwodny świat. Bul-bul. Przez wakacje pewnie będziecie mieć czas na trening nurkowania. Tym razem jednak zanurzycie się w podwodnym świecie bez zamoczenia się. Poznacie niezwykłe stworzenia, które kryją się w odmętach Parkowych wód.

Tematy mogą ulec zmianie o czym poinformujemy wcześniej.

Wakacje pod wierzbą” – wycieczki

Oprócz piątkowych warsztatów, planujemy również dla Was 3 weekendowe wycieczki terenowe. Na wycieczki obowiązują zapisy! Chęć udziału prosimy zgłosić mailowo na adres edukacja@pnujsciewarty.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 95 752 40 26 do piątku poprzedzającego wycieczkę do godz. 12.00. Wycieczki odbędą się jeśli zgłosi się minimum 5 chętnych.

Terminy i miejsca wycieczek:

10 lipca 2022 (niedziela) – Wycieczka rowerowa – szczegóły wycieczki wkrótce

31 lipca 2022 – (niedziela) Wycieczka na ścieżkę przyrodniczą „Olszynki”. Start wycieczki o godz. 9.00. na parkingu przy wieży widokowej przy ścieżce „Olszynki” (Kamień Mały). Wycieczka potrwa około 3 godzin. Do przejścia około 3 km.

15 sierpnia 2022 (poniedziałek – dzień wolny od pracy)Wycieczka na ścieżkę przyrodniczą „Ptasim szlakiem”. Start wycieczki o godz. 9.00. na parkingu przy ścieżce „Ptasim Szlakiem” (Przyborów). Wycieczka potrwa około 3 godzin. Do przejścia około 4 km.

Trasy wycieczek mogą ulec zmianie w zależności od warunków o czym damy znać wcześniej.

Na wycieczkę należy zabrać:

  • Odzież i obuwie dostosowane do pogody.

  • Zabezpieczenie przed słońcem – będziemy się poruszać po otwartym terenie.

  • Zabezpieczenie przed deszczem i komarami.

  • Wodę i coś na ząb.

Dojazd na miejsce zbiórki we własnym zakresie. Spotkania przeznaczone są dla turystów indywidualnych i rodzin. Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych. Nie zapewniamy ubezpieczenia na czas zajęć.

Uczestników „Wakacji pod wierzbą” obowiązuje Regulamin Imprez Parku Narodowego „Ujście Warty” dostępny na stronie internetowej www.pnujsciewarty.gov.pl w zakładce „Ochrona danych osobowych”.

 

 

Dodaj komentarz