Wierzbowa osada

Przewietrzając okoliczne oferty turystyczne natknęliśmy się na „Wierzbową osadę”, zlokalizowaną na uboczu wsi Kaleńsko. Miejscowość ta znajduje się w Gminie Boleszkowice na południowym skraju woj. zachodniopomorskiego. Do Kostrzyna nad Odrą jest około 10 km, co sprawia, że warto zainteresować się tym miejscem. Wierzbowa osada daje możliwość odpoczynku z dala od miastowego zgiełku, jest tu bowiem spokój, który można odnaleźć na łonie natury.

Znajdująca się tu baza noclegowa pozwala na zorganizowanie samochodowych, rowerowych, pieszych a także kajakowych wycieczek. W sąsiedztwie znajduje się Park Krajobrazowy „Ujście Warty”, nieco dalej Zespół przyrodniczo – krajobrazowy „Porzecze”, Rezerwat przyrody „Cisy Boleszkowickie”, Park Narodowy „Ujście Warty”. Standard noclegowy jest bardzo urozmaicony, dostosowany do różnej formy wypoczynku. Jest domek gościnny dla 4 osób z własną łazienką i aneksem kuchennym, jest poddasze wiaty gdzie znajdują się 4 pojedyncze łóżka, jest „domek na drzewie” z podwójnym łóżkiem, jest także pole namiotowe oraz miejsce na kampera.

Wierzbowa osada to nie tylko baza noclegowa, w ofercie także jest możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej. Do dyspozycji jest wiata, miejsce na ognisko, grill, WC, prysznic, aneks kuchenny oraz plac zabaw. To wszystko na świeżym powietrzu w okolicznościach przyrody. Warunki takie pozwolą na organizację urodzin w szczególności dla najmłodszych. Z wiaty można także skorzystać po spływie kajakowym po rzece Myśli. Bez wątpienia jest to miejsce bardzo interesujące, zwłaszcza dla ludzi lubiących przyrodę.

 

 

 

 

Dodaj komentarz