Wyjazd do Krynicy Górskiej

W ostatnim tygodniu lipca Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizował siedmiodniową wycieczkę do Krynicy Górskiej. Zazwyczaj letnie destynacje koncentrowały się głównie na morskich miejscowościach. Pobyt w Krynicy pozytywnie zaskoczył każdego.

Po przyjeździe do Krynicy uczestników turnusu osobiście przywitała dyrektor pensjonatu. Po sprawnej akcji zakwaterowania emeryci mieli precyzyjnie zaplanowany pobyt. Na początku zorganizowano góralską biesiadę ze śpiewem, grillem i tańcami. Pani przewodnik oprowadzała grupę po mieście, za każdym razem zaskakując urokami i zabytki Krynicy. Lokalne Pijalnie Wód oraz górskie powietrze każdemu dodawały animuszu. W programie wycieczki był także wyjazd do leczniczych term siarkowych w Słowacji, ogrodów sensorycznych w Muszynie oraz zwiedzanie parku krajobrazowego. Nie zabrakło również wizyty w Muzeum Nikifora i Lalek. Atrakcją były też koncerty – od muzyki folkowej, po muzykę poważną, zwłaszcza pieśni Jana Kiepury. Mocną stroną Krynicy jest sprawnie zorganizowana miejska komunikacja, która dla emerytów jest bezpłatna.

Ważnym elementem wycieczki była integracja z lokalnymi emerytami ze Związku Emerytów a także z takich miejscowości jak Rzeszów, Radom i Pleszew.


 

Rejonowy Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kostrzynie nad Odrą dziękuje Lubuskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu za dofinansowanie wycieczki.


 

Dodaj komentarz