Zimowe wydarzenia w Parku Narodowym „Ujście Warty”

Zimą w Parku Narodowym „Ujście Warty” jak zwykle dużo się dzieje. Czeka na Was kilka ciekawych wydarzeń. Zobaczcie nasz zimowy „rozkład jazdy”.

Zimowe Ptakoliczenie

Pierwsze z nich to Zimowe Ptakoliczenie, które odbędzie się 28 stycznia. Wyruszymy na spacer, aby wspólnie policzyć zimujące ptaki. Zaczniemy przy Pałacu w Dąbroszynie o godzinie 9.00. Przejdziemy około 3 kilometrów do Wału Północnego. W drodze powrotnej ogrzejemy się przy ognisku. Na Zimowe Ptakoliczenie zapraszamy dorosłych i rodziny z dziećmi. Aby wziąć udział w wycieczce należy się zgłosić telefonicznie (95 752 40 26) lub e-mailowo (edukacja@pnujsciewarty.gov.pl) do 25.01. do 12.00.

Światowy Dzień Mokradeł

Tydzień po Zimowym Ptakoliczeniu – 4 lutego, zapraszamy na Światowy Dzień Mokradeł. Będziemy go obchodzić w Ośrodku Muzealno – Edukacyjnym w Słońsku (ul. 3-go Lutego 90). Imprezę rozpoczniemy o godzinie 10.00. W programie m.in. występy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Słońsku, opowieści i warsztaty z rysowania piór prowadzone przez Dawida Kilona („Mówią, że potrafi rysować”), otwarcie wystawy prac Agnieszki Ciszewskiej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Mój ulubiony zwierzak z mokradeł”. Podczas wydarzenia zapraszamy na poczęstunek z mokradeł. Ostatnim punktem programu będzie bezpłatne zwiedzanie wystawy w Ośrodku. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przyrodą na mokradłach.

Ferie w Ośrodku Muzealno – Edukacyjnym w Słońsku

W Ośrodku Muzealno – Edukacyjnym w Słońsku planujemy także kilka wydarzeń na czas ferii zimowych. Zapraszamy na warsztaty:

  • 14 lutego – Amory na Bagnach

  • 16 lutego – Ptaki-szmaciaki

  • 20 lutego – Stary niedźwiedź mocno śpi, czyli różne sposoby zwierząt na zimę

  • 22 lutego – Sowy nocne zjawy

Spotkania rozpoczną się o 10.00. i potrwają około 2 godzin. Mogą w nich wziąć udział zarówno dorośli jak i rodziny z dziećmi (dzieci pod opieką dorosłych). Wstęp bezpłatny bez zapisów.

Akcja Karmnik

Podczas ferii przy Ośrodku Muzealno – Edukacyjnym w Słońsku odbędzie się także jedyna w tym roku Akcja Karmnik. Zapraszamy na nią w sobotę 17 lutego. Podczas spotkania będziecie mogli zobaczyć pracę obrączkarza. Dowiecie się jakie ptaki przylatują do karmnika i po co się je obrączkuje. Nauczycie się rozpoznawać gatunki ptaków. Będzie to też okazja aby zobaczyć je z bliska. W przerwach będziecie mogli także dowiedzieć się jak dokarmiać ptaki zimą aby im nie szkodzić. Zapraszamy wszystkich miłośników ptaków, zarówno dorosłych jak i najmłodszych.

Szczegóły wszystkich wydarzeń znajdziecie na naszej stronie internetowej www.pnujsciewarty.gov.pl lub pnuw.gov.pl oraz na naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz