Akcja charytatywna

Kubuś Stankiewicz, mieszkaniec Dębna potrzebuje pilnie naszej pomocy. Ma zaledwie 8 lat a od ponad 2 lat walczy z jednym z najgorszych i najbardziej zabójczych nowotworów - Medulloblastomą IV stopnia! 27 lipca 2021 roku - dokładnie 2,5 roku temu - Kubuś stoczył pierwszą walkę o swoje życie; przeszedł bardzo ciężką operację wycięcia guza mózgu. Przez półtora roku leczony był chemioterapią i radioterapią. Guz położony był w bardzo trudnym miejscu, a wycięcie go wiązało się z powikłaniami. 6-letni wtedy Kubuś stracił niemal wszystkie umiejętności, jakich do tej pory się nauczył. Przestał samodzielnie jeść, nie mówił, nie siedział, nie chodził. Stał się całkowicie zależny od opieki drugiego człowieka. Miesiące bardzo ciężkiej, intensywnej rehabilitacji przyniosły niesamowitą poprawę. Choć Kubuś nadal ma problemy z chodzeniem oraz niedosłuch, a także porażenie twarzy, udało mu się wyjść na prostą i funkcjonuje tak jak inne dzieci. We wrześniu 2023 roku spełniło się jego marzenie i Kubuś z plecakiem i nowymi przyborami usiadł po raz pierwszy w szkolnej ławce wraz ze zdrowymi dziećmi. Niestety, upragniona normalność nie trwała długo.

Po grudniowym badaniu kontrolnym okazało si, że w główce Kubusia są 4 nowe guzy, które rosną! Przed chłopcem leczenie ostatniej szansy. W chwili obecnej chłopiec znajduje się pod opieką oddziału onkologicznego. Przechodzi kolejne badania i za chwilę kolejny raz zostanie poddany chemioterapii. Rodzice Kubusia walczą, aby móc zabrać chłopca na leczenie poza granicami kraju. Koszty mogą być jednak ogromne. Niestety to jedyna nadzieja na zatrzymanie choroby, ponieważ leczenie w Polsce już nie działa.

Zachęcamy do pomocy poprzez portal Siepomaga, gdzie organizowana jest zbiórka na leczenie Kuby. Na Facebook pod nazwą „Licytacje dla Kubusia” odbywają się także licytacje przedmiotów i usług, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenie chłopca.

Mieszkańcy Kostrzyna oraz lokalne firmy mogą wspomóc Kubę poprzez przekazanie makulatury. Na terenie MOSiR firma Agreco Service udostępniła kontener, do którego można wrzucać stare książki, gazety, kartony. Każda tona to 200zł przekazane na konto zbiórki.

 


 

 

Dodaj komentarz