Osiedle Brzoskwiniowe

Osiedle Szumiłowo w Kostrzynie nad Odrą to jedno z najszybciej rozwijających się dzielnic w mieście. To właśnie w tym miejscu powstaje ciekawy projekt deweloperski – Osiedle Brzoskwiniowe. Mocną stroną inwestycji jest jej lokalizacja – nieopodal lasu i Parku Krajobrazowego „Ujście Warty”. Po rocznych pracach budowlanych widać już pierwsze efekty.

Inwestycja realizowana jest na stosunkowo dużej działce, dzięki czemu potencjalni mieszkańcy nie mogą narzekać na brak ustronności i prywatności. Koncepcyjnie osiedle ma składać się z 10 domów wolno stojących, z których pierwsze są już w stanie deweloperskim. Inwestor zadbał praktycznie o każde szczegóły – od porządnie wykonanych szamb, po solidne wykończenie wewnętrzne i zewnętrzne domów.

W planie jest również rozbudowa osiedla o kolejne 60 obiektów mieszkalnych. W jego granicach ma powstać nowy plac zabaw oraz market spożywczy (pierwszy na Szumiłowie). Niestety inwestycja „utknęła” w kostrzyńskim urzędzie miasta i pojawiły się trudności z uzyskaniem warunków zabudowy. Mamy nadzieję, podobnie jak mieszkańcy Szumiłowa, że już za kilka lat inwestycja przy Brzoskwiniowej będzie wizytówką tej części miasta.

 

Dodaj komentarz