Dzik Gorzowski przestrzegał uczniów przed depresją i hejtem

Szkoła Podstawowa w Czarnowie w gminie Górzyca to kolejne miejsce, które odwiedził zawodnik MMA znany jako Dzik Gorzowski, aby przestrzegać przed hejtem oraz jak pomóc drugiej osobie borykającej się z depresją.
Nauczycielka Edyta Balcerek-Drabczyk podkreśla, że jako nastolatkowie mieszkali w jednej miejscowości i po aptobacie dyrektor szkoły udało się zachęcić do przyjazdu Dzika Gorzowskiego. Marta Lipok - dyrektorka Szkoły Podstawowej w Czarnowie, powiedziała redakcji, że wizyta gościa z Gorzowa to kolejny przykład na to, że Szkoła mówi NIE, zarówno hejtowi jak i depresji a uczniowie w każdej chwili mogą z problemami zgłosić się do wychowawcy, pedagoga czy nawet dyrektor szkoły.
Sylwester Lis (Dzik Gorzowski) podkreśla, że w tego typu spotkaniach uczestniczy w szkołach czy Domach Dziecka, aby jako znana osoba przestrzec uczestników spotkań przed tymi zjawiskami, które co raz częściej dotyczą dzieci i młodzież
Dodam, że w tym samym dniu odwiedził także dzieci z miejscego przedszkola, w którym rozmawiał z nimi o sporcie i zdrowej rywalizacji w trakcie zawodów.

 

 

 

 

 

 

tekst i foto
Ryszard Waldun

redaktor Ryszard Waldun
lubuski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

Dodaj komentarz

Nauczyciel (Ryba1991@wp.pl)
4/18/2024 7:48:52 AM
Pozdrawiam naszego dzika gorzowskiego który pomaga bez interesowanie młodym naprawdę szacun duży po wizycie w zakładzie poprawczym mój wychowanek zmienił się o 360 stopni był agresywny bił innych a od spotkania dzika jest naprawdę innym człowiekiem dziękuję dziku