Nowa siła w powiecie – Siła Kobiet

W powiecie gorzowskim powstał nowy klub radnych. Stworzyły go kobiety z dużym doświadczeniem społecznym i samorządowym. Nazwały się Siła Kobiet – Klub Radnych Powiatu Gorzowskiego.

W skład klubu weszły:

Agnieszka Hołubowska, mieszkanka gminy Witnica, od wielu lat zaangażowana społecznie w wiele gminnych i powiatowych przedsięwzięć, członkini Koła Gospodyń Wiejskich, radna i przewodnicząca Rady Miejskiej w Witnicy, członkini Ochotniczej Straży Pożarnej.

Agata Dusińska, która przez wiele lat z zaangażowaniem współtworzyła sektor prywatny. Doświadczenie w przedsiębiorczości wykorzystuje obecnie w działaniach na rzecz samorządu. Współpracowała z władzami Gorzowa, była szefową gabinetu prezydenta Jacka Wójcickiego w czasie pierwszej kadencji. Od 5 lat rozwija działalność Gorzowskiego Rynku Hurtowego S.A. jako jego prezes. Uczestniczy w pracach rady Stowarzyszenia Polskie Rynki Hurtowe. Z jej inicjatywy organizowanych jest wiele wydarzeń na rzecz zdrowej żywności, kulinariów i działań proekologicznych. W ostatni weekend mieszkańcy miasta i regionu licznie uczestniczyli w festiwalu kulinarnym Polska Od Kuchni, który w Gorzowie zadomowił się dzięki Agacie Dusińskiej.

Małgorzata Ludniewska, mieszkanka gminy Santok, wieloletnia radna powiatu gorzowskiego i jego wicestarosta, nauczycielka, pedagog z 40- letnim doświadczeniem, zaangażowana w wiele inicjatyw na rzecz powiatu i swojej gminy.

Anna Wichlińska, rodowita kostrzynianka. W samorządzie od 2014 roku, niezmiennie jako radna powiatu gorzowskiego.  Z zawodu adwokatka, członkini zielonogórskiej Izby Adwokackiej.

Beata Pampuchowicz, była radną i przewodniczącą rady gminy Lubiszyn, członkini Zarządu Forum Skarbników Województwa Zachodniopomorskiego, a jednocześnie inicjatorka powstania Forum Skarbników Województwa Lubuskiego, sama od kilkunastu lat pełni funkcję skarbnika gminy, wcześniej w Myśliborzu, obecnie w Lubiszynie. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu finansami samorządu, ukończyła m.in. studia MBA w WSHIU w Poznaniu. Jestem też członkiem założycielem stowarzyszenia, skupiającego zaangażowanych społecznie mieszkańców Lubiszyna.


- Inicjatorką stworzenia naszego klubu była Małgorzata Domagała, która od lat działa w samorządzie powiatowym i miejskim, a dzisiaj jest wiceprezydentem Gorzowa – mówi Agata Dusińska. – Stara się ona podkreślać potencjał i wartość kobiet w samorządzie i namówiła nas, byśmy połączyły nasze doświadczenie i zaangażowanie, by działać na rzecz powiatu gorzowskiego.


 

Dodaj komentarz