Baltic Tall Ships Regatta 2015

Wielkie żaglowce znów przypłyną do Szczecina. Na organizację tegorocznego finału Baltic Tall Ships Regatta 2015 Szczecin zaplanował w budżecie 9,3 mln zł.

 

Tegoroczne zmagania statków rozegrają się na Bałtyku, na trasie z litewskiej Kłajpedy. Do Szczecina około 50 żaglowców zawine 12 czerwca.

Na obecną chwilę na stronie organizatora, angielskiego stowarzyszenia Sail Training International, jest anonsowanych 11 żaglowców, m.in. "Dar Szczecina" i "Dar Młodzieży". Najprawdopodobniej w czerwcu do Szczecina przypłynie też meksykański "Cuauhtémoc" oraz rosyjski "Mir". Termin zgłaszania się jednostek do Baltic Regatta mija w kwietniu. Z analizy budżetu Szczecina na 2015 rok wynika, że na koncerty gwiazd miasto chce wydać 1,3 mln zł. Będą także występy zespołów szantowych, a w regatach popłynie młodzieżowa reprezentacja miasta. Koszt całego przedsięwzięcia oszacowano na 9,3 mln zł. Finał The Tall Ships Races w 2013 roku kosztował ponad 20 mln. Ta impreza odbędzie się w Szczecinie za dwa lata. Miasto podpisało już umowę na organizację finału "tolszipów" w 2017 roku.


 

Dodaj komentarz