Napad z portfelem

Mężczyzna wchodzi do sklepu i zabiera różne przedmioty. Chce wyjść bez płacenia, ale przeszkadza mu pracownica. Mężczyzna odpycha ją, przewraca i ucieka. W sklepie gubi jednak portfel z dokumentami. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze zatrzymują podejrzanego.

Kostrzyńscy policjanci zgłoszenie o zdarzeniu otrzymali wczoraj (26 lutego br.) po godzinie 21. Pracownica sklepu przekazała, że do sklepu przyszedł młody mężczyzna . Początkowo nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Po chwili jednak okazało się, że z półek sklepowych zabrał maszynki do golenia, dezodoranty, żele pod prysznic i schował je pod kurtkę. Zauważyła to jedna z pracownic sklepu. Chciała uniemożliwić mężczyźnie wyjście z towarem. Sprawca przewrócił kobietę. Podczas ucieczki z miejsca zgubił jednak portfel z dokumentami, które zostały zabezpieczone przez policjantów. Funkcjonariusze nie mieli zatem wątpliwości, kto jest odpowiedzialny za kradzież. Kilkadziesiąt minut później policjanci zauważyli na terenie Kostrzyna n/O 25-letniego podejrzanego. Ten na ich widok zaczął uciekać. Został zatrzymany po pościgu, niedaleko miejsca swojego zamieszkania.

Pracownicy sklepu oszacowali, że skradziony towar był warty ok. 300 zł. Policjantom udało się odzyskać część z nich. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie. Dopiero po wytrzeźwieniu będzie możliwe postawienie zarzutów. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat więzienia.

 

sierż. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Dodaj komentarz